17.6 °C
×

Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych - Kolbuszowa

Kolbuszowa była areną Finału Wojewódzkiego Sztafetowych Biegów Przełajowych w kategorii szkół podstawowych /10x800m/, gimnazjalnych /10x800m dziewczęta, 10x1000m chłopcy/ oraz ponadgimnazjalnych/10x1000m dziewczęta ,10x 1500m chłopcy/. Na podstawie eliminacji powiatowych i rejonowych do finału zakwalifikowało się po dwanaście zespołów w każdej kategorii. Przemyskie szkoły reprezentowało pięć sztafet.
Wśród szkół podstawowych zwyciężyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr4 /D.Gudin, M.Mistelski, K.Hnatyk, K.Kowalski, H.Obara, D.Kopacz, R.Reszka, K.Hendzel, G.Koralewicz, K.Sarzyński/ natomiast uczennice z SP 4 zdobyły srebrne medale /S.Birkman, A.Sieczko, M.Zabrowarna, P.Pasławska, N.Klepacka, I.Jabłońska, A.Mazurkiewicz, A.Myszak, A.Semerko/. Opiekunem obu zespołów był Sugier Krzysztof. Nadmienić należy, że uczniowi "czwórki" powtórzyli osiągnięcia z ubiegłego roku.
W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt srebrne medale wywalczyło Gimnazjum Nr 1 /K.Wiśniowska, K.Przybylska, M.Wawrzkowicz, O.Koba, E.Sałak, K.Siniewicz, K.Dejnaka, D.Wróbel, A.Sekuła, M.Szczepaniec /opiekun Piotr Kowalski/,  a Gimnazjum Nr5 /opiekun Maria Sugier/ zajęło V miejsce.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta I LO /opiekunowie Teresa Życzkowska i Paweł Trojnar/ uplasowały się na wysokim IV miejscu.

Źródło: Krzysztof Sugier