15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Puchar Polski w Strzelectwie Laserowym i Pneumatycznym Niewidomych i Słabowidzących - podsumowanie

W dniach 20-22.05.2011 r., odbył się w Przemyślu II Puchar Polski w Strzelectwie Pneumatycznym oraz V Puchar Polski w Strzelectwie Laserowym. Uczestnikami turniejów było 47 zawodników niewidomych i słabowidzących z 14 klubów z Polski. Województwo podkarpackie reprezentowało 12 zawodników z Przemyskiego Klubu „Podkarpacie”.
Organizatorem zawodów był Związek Kultury Fizycznej „Olimp” w Warszawie oraz Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Honorowy Patronat nad Pucharami Polski objęli: Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla.
Uroczystego otwarcia w dniu 20.05.2011 r. dokonał Piotr Łożyński, Prezes ZKF „Olimp”. W dniu 21.05.2011 r. odbywały się bloki strzeleckie. Zawodnicy startujący w strzelectwie pneumatycznym rywalizowali na strzelnicy LOK w Przemyślu. Sędzią głównym strzelectwa pneumatycznego był Zbigniew Sebzda. Zawodnicy niewidomi oddawali strzały z karabinka pneumatycznego wyposażonego w specjalnie przystosowany celownik Svarovski, który zczytuje punkty z tarczy i przekształca je w dźwięk o zróżnicowanej tonacji słyszany przez zawodnika w słuchawkach. Kobiety oddawały 40 strzałów w czasie 1 godz. 15 min., natomiast mężczyźni oddawali 60 strzałów w czasie 1 godz. 45 min.
Zawody w strzelectwie laserowym odbywały się w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Sędzią głównym strzelectwa laserowego był Ryszard Nycz. Zawodnicy oddawali trzy dziesięciostrzałowe serie z karabinu i pistoletu. Do przeprowadzenia zawodów ze strzelectwa laserowego wykorzystano specjalistyczny sprzęt na który składa się pistolet i karabin wyposażony w laser, tarcza elektroniczna oraz program komputerowy, który pokazuje zdobyte punkty w poszczególnych strzałach. Zawodnik orientuje się na, którym punkcie na tarczy znajduje się wiązka laserowa poprzez słyszany w słuchawkach dźwięk o zróżnicowanej tonacji. W strzelectwie laserowym punktowane były trzy konkurencje pistolet, karabin i dwubój (pistolet + karabin).
Uroczyste zakończenie II Pucharu Polski w Strzelectwie Pneumatycznym oraz V Pucharu Polski w Strzelectwie Laserowym odbyło się w dniu 22.05.2011 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Na zakończeniu obecni byli zaproszeni goście Piotr Łożyński – Prezes ZKF „Olimp” w Warszawie, Zbigniew Rużycki – Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Tomasz Dziumak – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Uroczyste zakończenie prowadził koordynator turniejów Stanisław Sęk – Prezes Przemyskiego Klubu „Podkarpacie”. Podczas uroczystości wręczono najlepszym zawodnikom puchary i medale ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie oraz Gminę Miejską w Przemyślu oraz upominki rzeczowe, które ufundowali sponsorzy tj. Firma INFORES, Elektromechanika Lis, Bank Spółdzielczy w Dynowie oraz sklep BajDom w Przemyślu.
Klasyfikacja najlepszych zawodników przedstawiała się następująco:
Karabin pneumatyczny:
kobiety
1. Janczek Aleksandra – Karolinka Chorzów (rekord Polski kobiet 385 pkt.)
2. Kruk Bożena – Warmia i Mazury Olsztyn
3. Barwińska Anna – Omega Łódź
mężczyźni
1. Chadukiewicz Stanisław – Victoria Białystok
2. Kielar Adam – Podkarpacie Przemyśl
3. Walczewski Mateusz – Karolinka Chorzów
Strzelectwo laserowe dwubój (karabin + pistolet)
kobiety
1. Dudowicz Magdalena – Kielce
2. Barwińska Anna – Omega Łodź
3. Szymańska Janina – Warmia i Mazury Olsztyn
mężczyźni
1. Załomski Jerzy – Pionek Bielsko Biała
2. Sypień Jerzy – Podkarpacie Przemyśl
3. Kielar Adam – Podkarpacie Przemyśl 
Więcej informacji o wynikach II Pucharu Polski w Strzelectwie Pneumatycznym oraz V Pucharu Polski w Strzelectwie Laserowym oraz organizowanych przez Przemyski Klub „Podkarpacie” szkoleniach i zawodach dla osób niewidomych i słabowidzących na stronie: www.podkarpacie-przemysl.org.pl
Źródło: Piotr Sęk

JPGNULL (286,86KB)

JPGNULL (551,42KB)

JPGNULL (335,79KB)

JPGNULL (336,43KB)

JPGNULL (553,48KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-05-2011 08:11
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-05-2011 07:09