12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody 20-lecia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

W sobotę 21 maja br. na Placu Niepodległości w Przemyślu odbyły się uroczyste obchody z okazji 20-lecia istnienia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej połączone ze Świętem Straży Granicznej. Podczas uroczystości wręczone zostały awanse, wyróżnienia, nagrody i odznaczenia. Wśród odznaczonych złotym medalem „Za Zasługi dla Straży Granicznej” znaleźli Małgorzata Chomycz Wojewoda Podkarpacki, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego. Łącznie w korpusie oficerskim przyznano 38 awansów. Wyższe stopnie otrzymało również 170 chorążych i 62 podoficerów. Medale i odznaczenia przyznano łącznie 47 funkcjonariuszom.
Szczególnym zainteresowaniem zebranych gości i mieszkańców miasta cieszył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż po raz pierwszy uroczystości z okazji Święta Straży Granicznej odbyły się w centrum miasta, a nie jak dotychczas na placu apelowym Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci Rządu RP, parlamentarzyści Ziemi Przemyskiej, samorządowcy, przedstawiciele służby mundurowych z Ukrainy, Słowacji i Podkarpacia, duchowieństwo, a także rodziny funkcjonariuszy.
Druga część obchodów jubileuszowych odbyła się na parkingu dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Przemyślu. W programie znalazły się pokazy działań funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu, jakim dysponuje straż oraz inne służby mundurowe z województwa podkarpackiego. Organizatorzy zadbali o familijny charakter imprezy, każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie. Na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentowali się wystawcy biorący udział w I Euroregionalnym Festiwalu Smaków. Można było degustować różne potrawy regionalne. Piknik prowadził gość specjalny z TVN - Tomasz Zubilewicz. Gwiazdą wieczoru był rokowy zespół z Rzeszowa – Revolution.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGObchody 20-lecia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

JPGObchody 20-lecia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

JPGObchody 20-lecia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Opublikował:  | Data publikacji: 23-05-2011 13:49
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01