4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Deutsch-Wagen-Tour w SP 5!

9 maja był dniem szczególnym dla uczniów SP nr 5 w Przemyślu. Na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego – pani Patrycji Gazdy, zawitał do nas specjalny samochód oznakowany logo "Deutsch Wagen Tour". Lektor – pan Ryszard Maj, zaprezentował szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazał informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.

Projekt Deutsch-Wagen-Tour jest realizowany od kwietnia 2009 roku, a patronat nad nim objęli: MSZ, MEN oraz Goethe Instytut.

Zajęcia z gościem poprzedzała prezentacja umiejętności językowych i artystycznych uczniów. Na ten dzień dzieci przygotowały inscenizację o porach roku i miesiącach, wiele piosenek i  zabawnych rymowanek. Moderator wprowadził ich w świat języka niemieckiego i państw niemieckojęzycznych.

Dzieci, uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach i zawodach drużynowych, poznały wiele faktów związanych z językiem niemieckim, niemiecką kulturą i ważnymi postaciami. Wyśmienicie się bawiły, odgrywając i zgadując nazwy zawodów w konkursie grupowym oraz poznając świat przyrody (nazwy różnych zwierząt i ptaków) czy też grając w bingo.

Zarówno zwycięzcy, jak i wszyscy uczestnicy zajęć, zostali nagrodzeni wspaniałymi gadżetami: koszulkami, piórnikami, piłeczkami, skarbonkami, cukierkami i plakietkami oznakowanymi logo Deutsch-Wagen-Tour.

Uczniowie byli zachwyceni, opuszczali lekcję pełni entuzjazmu i motywacji do dalszej nauki języka niemieckiego. Te niezwykłe ciekawe zajęcia obserwowała z wielkim zainteresowaniem pani Elżbieta Tarnawska Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Obecna była także pani dyrektor SP 5 Małgorzata Ziober.

Warto zaznaczyć, że nasza szkoła jest jedyną tego typu placówką w mieście, w której uczniowie wszystkich klas IV-VI uczą się obowiązkowo dwóch języków obcych.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 18-05-2011 09:09
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-05-2011 08:07