15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z Wiceministerm Ochrony Środowiska

Zagadnienia związane z prawem ochrony środowiska w kontekście inwestycyjnym były tematem spotkania ze Stanisławem Gawłowskim Wiceministrem Ochrony Środowiska, które odbyło się w dniu 10 maja br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Minister omówił między innymi zagadnienia związane z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jednym z tematów była również „Alternatywna Polityka Energetyczna Polski do roku 2030 – wyzwania dla samorządów”.
W spotkaniu udział wzięli podkarpaccy samorządowcy oraz przedstawiciele firm zajmujących się gospodarką odpadami, odnawialnymi źródłami energii oraz przedstawiciele służb leśnych. Uczestnicy pytali Ministra między innymi o sprawy związane z ochroną środowiska w kontekście inwestycji. Wiele pytań dotyczyło także uwarunkowań związanych z uruchamianiem elektrowni wiatrowych. Przedsiębiorcy zajmujący się gospodarką odpadami pytali o zmiany w przepisach związanych z utrzymaniem czystości i porządku. Wizytę w Przemyślu zakończyła konferencja prasowa podczas której Minister odpowiadał na pytania dziennikarzy.
Organizatorami spotkani byli Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Powiatu Przemyskiego oraz Piotr Tomański Poseł na Sejm RP.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGSpotkanie z Wiceministerm Ochrony Środowiska (463,04KB)

JPGSpotkanie z Wiceministerm Ochrony Środowiska (416,24KB)

JPGSpotkanie z Wiceministerm Ochrony Środowiska (563,27KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 11-05-2011 09:52
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01