7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Miasta Przemyśla w Rankingu Newsweeka

Najnowszy numer Tygodnika „Newsweek” przynosi wyniki trzeciego Rankingu Prezydentów Miast. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma znalazł się wśród 25 ocenianych włodarzy miast, którzy przeszli do drugiej rundy plebiscytu. Oceniono 107 prezydentów miast. Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiet rozesłanych przez redakcję: „Oceniając poszczególnych szefów miast, skupiliśmy się na ich aktywności w ostatnim roku. Badaliśmy wskaźniki ekonomiczne w trudnym, kryzysowym czasie: dochody miasta, umiejętność pozyskiwania środków unijnych, zadłużenie, inwestycje prowadzone z budżetu i zdolność przyciągania inwestorów. Sprawdzaliśmy, jak prezydenci radzą sobie z problemami społecznymi, czy inwestują w kulturę, edukację, rekreację i sport.”
Wśród wyszczególnionych zestawień Prezydent Miasta Przemyśla wymieniony został na 4 miejscu pod względem pozyskanych przez Miasto środków unijnych na mieszkańca (2010-2011) – 3563 zł oraz na 3 miejscu pod względem dochodu na mieszkańca (dane za rok 2010) – 5807 zł.
Tegoroczny Ranking Prezydentów Miast wygrał drugi raz z rzędu Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Ostateczna lista piętnastu zwycięzców ustalona została z prof. Krystyną Skarżyńską, psychologiem Pan, SWPS i Marcinem Trzcińskim, byłym rzecznikiem MSWiA w rządzie Jerzego Buzka. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas Kongresu Regionów, który odbędzie się w Świdnicy od 10 do 12 maja.

Ranking Prezydentów Miast

Opublikował:  | Data publikacji: 10-05-2011 09:09
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01