2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W hołdzie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II

W piątkowe południe (29 kwietnia br.) na Placu Niepodległości przy pomniku Ojca Św. rozpoczęły się w Przemyślu wydarzenia związane z beatyfikacją Błogosławionego Jana Pawła II. Ich organizatorami byli Dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 noszącej imię wielkiego Polaka. Tego samego dnia w Archiwum Państwowym w Przemyślu otwarta została wystawa ze zbiorów Józefa Rybczyńskiego zatytułowana „Kardynał Karol Wojtyła – Ojciec Święty Jan Paweł II w Metropolii Przemyskiej. Ślady pamięci”.
W ramach VIII Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego zorganizowana została wycieczka „Trasą papieską po Przemyślu”. W sobotni wieczór 30 kwietnia br. w przededniu uroczystości beatyfikacyjnych w Rzymie Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, wraz z zastępcami i Radnymi Rady Miejskiej złożyli wieniec przy pomniku Błogosławionego Jana Pawła II. O godzinie 20.00 na przemyskim Rynku wierni zgromadzili się na liturgii słowa i światła. Zakończenie uroczystości miało miejsce przy pomniku na Placu Niepodległości.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl