9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trzymaj formę! – obchody Dnia Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

W roku szkolnym 2010/2011 rozpoczęto w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu realizację V Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!” pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego. Program jest adresowany do uczniów klas V – VI szkoły podstawowej. Jego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Program realizowany jest metodą projektu. Uczniowie na zajęciach z przyrody, techniki, wychowania fizycznego i na godzinach wychowawczych poszerzają swoją wiedzę z zakresu znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka. Zdobywają umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych oraz uczą się zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną. Realizowany w szkole projekt pod hasłem „Wiem, co jem” łączy zainteresowania i aktywność uczniów, zaangażowanie nauczycieli i rodziców z promocją zdrowego trybu życia w najbliższym otoczeniu. W tym roku po raz pierwszy objęto projektem uczniów klas czwartych oraz zaangażowano rodziców do podjęcia działań na rzecz zdrowego stylu życia. Jednym z przedsięwzięć był zorganizowany przez Radę Rodziców pokaz i wymiana sprzętu narciarskiego, który odbył się w dniu 5 marca 2011 r. Pokazowi towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów klas IV –V na temat „W zdrowym ciele - zdrowy duch”. W dniu 16 marca 2011 r. rodzice  uczestniczyli w pogadance na temat zasad zdrowego odżywiania się dzieci w wieku szkolnym oraz pokazie na temat korygowania płaskostopia.

Z okazji Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia 2011 r. odbyła się impreza dla całej społeczności szkoły, podczas której uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy, wzięli wraz z rodzicami udział w różnych konkursach  m.in. kulinarnym, sportowym, odczytywania informacji z etykiet.

W konkursie kulinarnym „Wiem, co jem - potrawa z warzyw lub owoców”udział wzięło 20 zespołów złożonych z osoby dorosłej i dziecka. Zawodnicy w domu przygotowali potrawę, którą pięknie udekorowaną razem z przepisem przynieśli do szkoły.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe, w których brały udział 9 osobowe ekipy, w skład których wchodziło 3 rodziców, 3 dziewczynki i 3 chłopców reprezentujące poszczególne klasy.

Rodzice i uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie odczytywania informacji z etykiet. Zarówno zwycięzcy, jak i uczestnicy wszystkich konkursów zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz dyplomami.

Odbył się również pokaz taneczny grupy fitness junior, wystawa prac uczniowskich oraz przedstawienie na temat zdrowego odżywiania przygotowane przez uczniów klasy IV.

Duża frekwencja wśród rodziców i uczniów oraz zaangażowanie wszystkich uczestników świadczy o tym, że była to udana impreza.

JPGNULL (114,09KB)

JPGNULL (118,69KB)

JPGNULL (112,62KB)

JPGNULL (111,74KB)

JPGNULL (112,45KB)

JPGNULL (94,93KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-05-2011 09:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-05-2011 08:03