29.6 °C
×

Finał Wojewódzki w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych - Przemyśl 19.04.2011

W dniu 19.04.2011 r. w przemyskiej hali sportowej przy ulicy Mickiewicza 30 rozegrany został finał wojewódzki w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych /junior starszy/. W ścisłej „czwórce” znalazła się przemyska szkoła Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. Janusza Groszkowskiego pod opieką nauczyciela Roberta Szkółki. W finale wystąpiły drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w rozgrywkach rejonowych i w trzech półfinałach rozegranych w województwie tj. Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Stalowej Woli, Zespół Szkół nr 1 w Łańcucie, Zespół Szkół Pomadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie. Drużyny, które zajęły drugie miejsca w półfinałach rozegrały turniej barażowy, a zwycięzca dołączył do wymienionych drużyn. Przemyski „Elektronik” w turnieju barażowym pokonał drużyny z Tarnobrzega i Brzozowa. W finale przemyska drużyna trafiła na obrońców tytułu, drużynę ze Stalowej Woli i uległa jej 39:64. W meczu o trzecie miejsce pokonali drużynę z Krosna 48:29. Trzecie miejsce w województwie to pierwszy taki sukces koszykarzy z „Elektronika” i mamy nadzieję, że nie ostatni. Zawody sędziowali pan Piotr Musijowski, Tomasz Trybalski, Janusz Lechowicz.