16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert zespołu Rainbow Jazz Trio

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza w najbliższy piątek (6 maja, godz. 19.00, bilety - 15 zł) do Klubu "Niedźwiadek" na koncert z cyklu "Jazz nad Sanem" - zagra zespół Rainbow Jazz Trio.

"Rainbow Trio to muzycy młodzi, ale doskonale rozumiejący i przede wszystkim odczuwający materię muzyczną, która stała się przedmiotem ich wypowiedzi artystycznych. Urzekające w grze muzyków jest to, iż ich zamysł twórczy jest motywowany bezpretensjonalnie, a artyści nie czynią usiłowań, płynięcia z nurtem awangardy, rewolucji i eksperymentu, co jednak nie czyni ich wypowiedzi muzycznej mniej wartościową..."
Gdańsk 03.02.2011, Kazimierz Zagórski, Radio Patrycjusz

Krzysztof Kwiatkowski urodził się 22.04.1986 roku . Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 13 lat. W swoim dorobku ma wiele osiągnięć w muzyce jazzowej oraz bardzo duże doświadczenie sceniczne roku 2008 ukończył szkolę Jazzowa na Bednarskiej w Warszawie u prof. Czesława Bartkowskiego. Znakomicie odnajduje sie we współpracy z innymi muzykami. Uczestniczy w wielu różnorodnych projektach muzycznych. Współpracował z Teatrem Dramatycznym przy sztuce "Lulu na moście", bierze udział w spektaklu "Piosenki w Starym Kinie" .Jego fascynacje muzyczne kierują sie w stronę jazzu nowoczesnego jak również fusion, funk, latin, pop, rock. Występował w telewizji, radiu, oraz na wielu scenach w Polsce i za granica z takimi muzykami jak: Piotr Rodowicz, Przemysław Wojsław, Wojciech Pulcyn, Mariusz "Fazi" Milczarek, Barry Solone, Andrzej Rosiewicz, Zbigniew Jakubek, Piotr Lemanski, Oktawia Kawecka, Kuba Cichocki, Michał Kapczuk, Łukasz Makowski, Maciej Strzelczyk, Jacek Prokopowicz, Przemysław Raminiak, Tomasz Bielski, Rafał Sarnecki, Michał Borowski, Marcin Różycki, Jacek Gutry. Obecnie skupia sie na nagrywaniu albumu "Virtual Space" oraz nowym kwartecie Mac Quartet grającym muzykę Jazz-Fusion.

Łukasz Makowski: kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na Griegakademiet w Bergen, na kierunku klasyczny kontrabas solowy. Jest muzykiem ze sporym doświadczeniem zarówno jazzowym jak i klasycznym. Między innymi grał koncerty solowe z Orkiestrą Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz z Bergen Unge Kammerorkester (młodzieżową orkiestrą kameralną). Współpracuje z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej i angielskiej scenie jazzowej (Tony Kofi, Winston Clifford, Alf Wilhelm Lundberg, Krzysia Górniak, Marek Markowski, Zbigniew „Levandek” Lewandowski, Wojciech Gogolewski, Zdzisław Kalinowski, Adam Lewandowski, Paweł Dobrowolski, Krzysztof Kwiatkowski, Łukasz Poprawski, Przemysław Wojsław, Michał Borowski, Wawrzyniec Prasek, Piotr Sawicki), a w latach 2004 – 2005 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni (m.in. przy przedstawieniach ”Muzyka Gershwin”, ”Roxi Bar”). Od 2005 roku stał się częścią środowiska jazzowego w Bergen. W ramach różnych projektów koncertował w klubach „Madam Felle” (Evans Jazz Club), Vamoos, oraz La Bottega Italiana w Bergen. W 2008 i 2009 roku występował na festiwalch jazzowych w Polsce (Świdnickie Noce Jazzowe‘08, Świdnica), (Jazz Spring Festival’08, Częstochowa), Norwegii, (Silda Jazz Festival, Haugesund|’08 i 09) i Anglii, (London Jazz Festival’08, Londyn).

Piotr Karol Sawicki - rocznik 1977, kompozytor, aranżer, pianista. Uczył się grać na kontrabasie i perkusji. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Aranżacji i Kompozycji. Tematem jego pracy dyplomowej było: Znaczenie jazzowej harmonii modalnej w analizie harmonicznej na podstawie wybranych kompozycji w stylu fusion. Współtworzył kabaret studencki STS 96. Jako szef artystyczny zespołu współpracował z Marysią Sadowską. Grał na instrumentach klawiszowych w monodramie pt. "Moja Mama Janis" w teatrze Roma, w roli głównej Jolanta Litwin Sarzyńska. Napisał muzykę, do której James Neal, student warszawskiej ASP, stworzył film animowany "Gravity and Grand Piano". Film ten otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii filmu studenckiego i nieprofesjonalnego na Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie.
WSPÓŁPRACA:
Big Band wydziału jazzu i muz. rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, Big Band Akwarium - pod dyrekcją Ryszarda Borowskiego. Chór Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Iriny Bogdanovich oraz chór Szkoły Głównej Handlowej pod dyrekcją Tomasza Hynka. Zbigniew Zamachowski, Adam Lewandowski, Paweł Pańta, Witek Wilk, Siona Neale, Krzysztof Barcik, Leszek Cichoński, Mariusz Bogdanowicz, Wojciech Pulcyn, Tamara Raven, Jacek Namysłowski oraz Łukasz Poprawski.
PŁYTY:
W swoim dorobku ma m.in. udział w nagraniu dwóch utworów na płycie 3:44 zespołu
Kaliber 44, oraz jednego utworu na płycie Przemysława Książka Danzabile z kwartetem
smyczkowym. Nagrał płytę Smooth Jazz Christmas.pl z własnymi aranżacjami polskich i międzynarodowych utworów świątecznych w składzie: Mariusz Kozłowski - saksofon, Piotr Karol Sawicki - fortepian, Konrad Kubicki - kontrabas, Mariusz Mocarski. Wziął udział w nagraniach debiutanckiej płyty Tamary Raven. Przygotowuje się do wydania pierwszej płyty zespołu Warszawa Kyiv Express, wykonującego kompozycje wspólnie napisane z Catem Donskojem.
OBECNIE
Obecnie wraz z rockowym zespołem Pokolenie pracuje nad materiałem na nową płytę.
Tworzy autorski zespół Warszawa Kyiv Express, który wystąpił na festiwalu Eddie Lang Jazz Festival weWłoszech. Komponuje oraz aranżuje na różne obsady instrumentalne szeroko pojętą muzykęrozrywkową. Pisze piosenki to tekstów Jacka Wasilewskiego.

 

źródło: PCKiN "Zamek"

JPGRainbow Jazz Trio

Opublikował:  | Data publikacji: 02-05-2011 13:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04