6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Super Sprint „SZiK Kazanów 2011”

Już 3 maja br. odbędzie się piąta edycja cieszącego się powodzeniem zarówno wśród zawodników jak i kibiców wyścigu rozgrywanego na krętej, prowadzącej pod górę trasie o długości ok. 1000 m.
Impreza została zorganizowana przez Auto Sport Klub w Przemyślu i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Kazanów.
Lista zgłoszeń przewiduje start 50 załóg. Ten limit został wypełniony już w połowie kwietnia. Na trasie zobaczymy bardzo zróżnicowane samochody – począwszy od bardzo mocnych Mitubishi Lancer i Subaru Impreza po przystosowane do sportu Fiaty 126p legitymujące się również sporymi osiągami – jak na swoje 652 ccm . Zawodnicy zostali podzieleni na pięć klas, w zależności od pojemności silnika.
Start pierwszego podjazdu zapoznawczego odbędzie godz. 9:00. Po dwóch podjazdach zapoznawczych nastąpi bardzo widowiskowy zjazd kolumny zawodników trasą wyścigu. Następnie (ok. godz. 12:00) rozpocznie się rywalizacja zawodników podczas trzech podjazdów wyścigowych, a suma uzyskanych czasów będzie decydowała o miejscu zajętym w klasyfikacji końcowej.
Uroczyste wręczenie trofeów rozpocznie się ok. godz. 16:00 na placu koło boiska na osiedlu Kazanów, a wręczać je będą znakomici Goście - sprawujący także patronat nad imprezą: Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma i Poseł Ziemi Przemyskiej na Sejm RP – Piotr Tomański, a także pomysłodawca wyścigu na Kazanowie, Radny Rady Miejskiej Tomasz Schabowski.

JPGSuper Sprint „SZiK Kazanów 2011”

Opublikował:  | Data publikacji: 27-04-2011 10:52
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:08