14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Sienkiewiczówka” pamięta o Janie Pawle II

W dniu 13 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu program poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji szóstej rocznicy śmierci. Był to dla nas wszystkich szczególnie ważny moment przygotowania do oczekiwanej z radością beatyfikacji, która odbędzie się 1 maja 2011 r. w Rzymie.

Uczniowie wierszem zaprosili do refleksji nad dokonaniami i życiem papieża, głoszonymi wartościami, ze szczególnym podkreśleniem, że wśród wielu wybitnych dokonań Papieża Polaka obszar wychowania młodzieży był dla niego priorytetowy. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli prezentację, która ukazała wszystkim Papieża jako kogoś bliskiego za życia ale i po śmierci, jako przyjaciela, który swoim życiem ukazał zwycięstwo Boga w dziejach świata.

Nie każdy pamiętał, że papież Jan Paweł II był poetą. Powiedział: „Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić.” Kochał sztukę i do końca życia była w kręgu jego zainteresowań. Uczniowie z naszej szkoły przybliżyli sylwetkę Papieża i przesłanie jakie głosił poprzez wiersze poetów z Przemyśla: Alicji Chruściciej, Teresy Paryny, Moniki Lach, Pawła Piętala.

Okazało się, że w naszym mieście jest wielu poetów, którzy pragną oddać hołd papieżowi Janowi Pawłowi II i podzielić się z innymi jego wpływem na ich życie. Dzieci wysłuchały z wielkim zainteresowaniem wierszy prezentowanych osobiście przez autorki: Alicję Chruścicką i Monikę Lach, które podzieliły się w ten sposób swoimi osobistymi przeżyciami.

Na zakończenie dzieci przedstawiły scenkę ze światłami, które symbolizowały: zaufanie, pokój, radość, młodość, ludzi głębokiej wiary, którzy stoją jak Chrystus na świeczniku, a wśród nich jest jeden wyjątkowy człowiek, który uwierzył Bogu i ludziom. Nade wszystko kochał dzieci, śmiało patrzył wszystkim w oczy, zapalał w ludzkich sercach iskrę nadziei, zachęcał do czynienia dobra. Od jednej ze świec, która symbolizowała Papieża przedstawiciele poszczególnych klas zapalili świecę, którą następnie zanieśli pod pomnik Jana Pawła II z prośbą, by to światło paliło się w nas, abyśmy nie zwątpili, czynili dobro i zmieniali świat na lepsze. Zanim wszyscy wrócili do szkoły zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barkę”.

JPGNULL (165,86KB)

JPGNULL (161,27KB)

JPGNULL (115,53KB)

JPGNULL (124,69KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 21-04-2011 07:56
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-04-2011 06:54