9.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzynarodowa Konferencja Pedagogiczna w Otzenhausen

„Drogą zrównoważonego rozwoju wspólnie ku przyszłości” - pod takim hasłem odbyła się w dniach 27-31 marca 2011r. V Polsko-Niemiecka Konferencja Pedagogiczna w Akademii Europejskiej Otzenhausen w Nonnweiler pod honorowym patronatem Petera Müllera Premiera Kraju Saary.  Konferencja została przygotowana przez p. Hansa Bollingera Dyrektora Spohns Haus, p. Meike Gergoth z Akademii Europejskiej Otzenhausen, p. dr Magdalenę Telus z Uniwersytetu im. Otto-von-Guericke w Magdeburgu oraz Federalny Związek Nauczycieli Języka Polskiego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W konferencji wzięło udział czterdziestu dwóch uczestników ze szkół i instytucji oświatowych z Podkarpacia, trzech z Krakowa i dwóch z Drohobycza na Ukrainie oraz sześćdziesięciu czterech z Niemiec. Uczestnicy, po wysłuchaniu referatów, pracowali w grupach opracowując podane tematy m.in.: „Kształcenie na rzecz zrównoważonego rozwoju, motyw przewodni - programy szkolne”, „Wzbogacanie istniejących partnerstw metodą  eTwinning”, „Przyrost ludzkości a żywność”,  „Przyszłość bezpieczeństwa energetycznego” itd.

Zgodnie z programem w trzecim dniu spotkaliśmy się z europarlamentarzystami z Podkarpacia i Kraju Saary w Brukseli. Gimnazjum nr 3 z Przemyśla reprezentowali  p. Stanisław Kołodziej - dyrektor i p. Maria Rabska - nauczyciel języka niemieckiego.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl