-1.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie profilaktyczne w PBW w Przemyślu Narkotykom i dopalaczom mówimy NIE

„… trzeba umieć używać swojej wolności wybierając to,
co jest dobrem prawdziwym. Nie dajcie się zniewalać!”

[Jan Paweł II, Homilia do młodzieży, Poznań 1997]

1 kwietnia b.r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu odbyło się spotkanie profilaktyczne poświęcone tematyce zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów   z przemyskich szkół ponadgimnazjalnych tj.: z Zespołu Szkół Informatycznych i Mechatronicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

Teoretyczne wprowadzenie do tematyki uzależnień przygotowała i wygłosiła  Małgorzata Mróz – pedagog, profilaktyk Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu.

Najważniejszym i najbardziej trafiającym do młodzieży punktem programu były wystąpienia rapera, byłego dilera narkotyków Mirosława „Koli” Kolczyka oraz artysty plastyka, terapeuty „Eko” Szkoły Życia w Wandzinie Adama Mioduchowskiego, którzy przedstawili świadectwo swojego życia uwikłanego w narkotyki i walkę z nałogiem.

Podczas, trwającego ponad dwie godziny, spotkania wypełnionego nie tylko poruszającym świadectwem, ale również dobrze rozumianym przez młodzież chrześcijańskim rapem uczniowie, dosadniej niż kiedykolwiek wcześniej, pojmowali niszczącą siłę narkotyków na życie człowieka, jego rodziny, a nawet całego społeczeństwa.

Spotkanie zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników.

Tekst: Agnieszka Kordybacha i Elżbieta Krupa

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl