11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Casting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie”

1 kwietnia 2011 r. - Projekt „Fredro po przemysku”: casting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” w reżyserii Marka Rębacza


„Fredro po przemysku” to projekt autorstwa Renaty Nowakowskiej Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK nagrodzony w ramach konkursu „Dom z wyższą kulturą”. Zakłada on 8 różnego rodzaju aktywizujących społeczność lokalną wydarzeń kulturalnych skoncentrowanych wokół twórczości Aleksandra Fredry. Głównym i najatrakcyjniejszym wydarzeniem planowanym w ramach projektu jest wystawienie sztuki Aleksandra Fredry „Śluby Panieńskie” w reżyserii znanego reżysera Marka Rębacza. W założeniu aktorami mają być wyłonieni w drodze zorganizowanego castingu „zwykli” mieszkańcy Przemyśla.

Do castingu, który odbył się 1 kwietnia w siedzibie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK na Zamku Kazimierzowskim zgłosiło się 49 osób. Byli to uczniowie przemyskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (dopuszczalny wiek 16 – 25 lat). Po obejrzeniu scenek, które przygotowali starający się o rolę, Marek Rębacz wybrał wstępnie 13 osób. Byli to: Jagoda Adamiec, Paulina Hadała, Mateusz Zubik, Katarzyna Rysak, Piotr Trznadel, Katarzyna Prokopowicz, Sylwia Wasiewicz, Marcelina Iwanów, Jolanta Wróbel, Maciej Hołyszko, Magdalena Kasper, Anna Zwolińska i Weronika Szumełda.

Następnym etapem castingu był wybór ostatecznej 6-tki osób. Nastąpił on podczas warsztatów, które poprowadził Marek Rębacz. W „ferworze walki” podjął ostateczną decyzję i zdecydował, iż w sztuce wyreżyserowanej przez siebie wystąpią: Jagoda Adamiec, Mateusz Zubik, Piotr Trznadel, Marcelina Iwanów, Jolanta Wróbel i Anna Zwolińska.

Spektakl wystawiony zostanie na scenie plenerowej Zamku Kazimierzowskiego i będzie jedną z głównych atrakcji VI Święta Zamku, które jest największą imprezą otwartą o charakterze kulturalnym w naszym mieście. Taki sposób prezentacji dokonań aktorów - amatorów, pozwoli podziwiać pracę współmieszkańców miasta możliwie największej ilości uczestników. Ma także na celu podtrzymanie tradycji teatru amatorskiego w mieście i popularyzacji teatru jako dziedziny sztuki w ogóle, podkreślenie, że teatr niezawodowy to dziedzina sztuki, którą „Przemyśl stoi”.

źródło: PCKiN "Zamek"

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (51,89KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (55,50KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (65,19KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (59,14KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (114,82KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (51,21KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (56,86KB)

JPGCasting do ról w spektaklu „Śluby Panieńskie” (71,00KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 08-04-2011 17:02
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04