9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w SP nr 5

29 marca w SP nr 5 w Przemyślu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Organizatorką imprezy była pani Patrycja Gazda. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a chęć udziału zgłosiło aż 6 placówek.  Mieliśmy okazję gościć w naszych murach przedstawicieli szkół podstawowych z:  Ostrowa (naucz. Anna Bobrowicz), Wyszatyc (naucz. Anna Stochła), Bolestraszyc (naucz. Monika Niedźwiedź), Hermanowic (naucz. Sylwia Grzesiowska) i Krasiczyna.

Celem konkursu było poznawanie kultury obcojęzycznej i poszerzanie znajomości języka niemieckiego poprzez śpiew.

Dzieci spotkały się z uczniami z innych szkół, którzy tak jak oni lubią muzykę, śpiew, a przede wszystkim są fanami języka niemieckiego.

W konkursie przeważał repertuar niemieckich piosenek dziecięcych, tradycyjnych melodii staroniemieckich, ale także utwory współczesnych wykonawców takich jak: Tokio Hotel, Yvonne Catterfeld czy Nena.

Należy podkreślić nienaganne, wręcz profesjonalne, przygotowanie uczestników zarówno pod względem językowym jak i muzycznym. Efektem tego był wysoki poziom całego konkursu, a zawsze obiektywne jury w składzie: Monika Niedźwiedź, Agnieszka Kamińska oraz Piotr Szelążek, miało trudny orzech do zgryzienia, wyłaniając zwycięzców. Oceniano walory głosowe, sposób prezentacji utworu, poprawność językową i ogólne wrażenie artystyczne.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Magdalena Groch ze SP w Bolestraszycach, III miejsce- Julia Kurcz ze SP nr 5, II miejsce- Eliza Kochanowicz ze SP w Krasiczynie, zaś I miejsce przypadło uczennicy ze SP w Ostrowie- Natalii Jendo.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne nagrody, zaś zwycięzcy dyplomy, płyty i książki do nauki niemieckiego, ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 5.

Impreza była nie tylko zdrową rywalizacją, ale przede wszystkim przyjemnością i świetną zabawą. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności wokalnych i językowych uczestników. Podczas konkursu panowała miła i radosna atmosfera widoczna na twarzach uczniów, którzy pomimo tremy potrafili fantastycznie się zaprezentować. Piękna dekoracja, odświętne stroje uczestników i ich wysoki poziom wokalny sprawiły, że byliśmy świadkami wspaniałego widowiska muzycznego.

JPGNULL (135,80KB)

JPGNULL (166,16KB)

JPGNULL (149,79KB)

JPGNULL (154,43KB)

JPGNULL (132,15KB)

JPGNULL (130,25KB)

JPGNULL (157,75KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-04-2011 12:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-04-2011 11:41