8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Okrywania Talentów

21 marca 2011 r. uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu radośnie i twórczo powitali wiosnę.  Zorganizowano  Dzień Odkrywania Talentów. Zamiast typowych zajęć dydaktycznych dzieci uczestniczyły w różnych formach aktywności rozwijających zdolności poznawcze, artystyczne i sportowe.

Dzieci klas młodszych uczestniczyły w „Gali Piosenki Dziecięcej – Wiosna 2011”, która odbyła się na Zamku Kazimierzowskim. Podczas zajęć otwartych organizowanych w szkole przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej uczniowie rozwijali talenty matematyczne, plastyczne, artystyczne i sportowe.

Uczniowie klas IV – VI brali udział w zawodach sportowych, które miały zachęcić do większej aktywności fizycznej. Następnie uczestniczyli w konkursach plastycznych. Wykonywali prace różnymi technikami na tematy związane z programem profilaktycznym szkoły:  „Bezpieczna droga” (klasy 4), „Szkoła bez przemocy„ (klasy 5),  „Uzależnieniom – NIE” (klasy 6). Uczniowie wzięli też udział w przedstawieniu pt. „Niesforna klasa na temat różnych stanów skupienia wody” przygotowanym przez ich kolegów z klasy 6 „b” pod opieką pani Ireny Pusz.

W naszej szkole promujemy ideę dbania o czyste środowisko, dlatego klasy 1 „c” i 4 – 6 udały się na Rynek, gdzie odbywał się Happening: „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci” zorganizowany przez Przemyskie Centrum Wolontariatu - sekcja Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Dzieci przyniosły makulaturę; drobne elektrośmieci; zużyte baterie; butelki plastikowe; butelki i słoiki szklane; puszki aluminiowe; kartony po napojach. W zamian otrzymały jabłka i cukierki. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i pomocy rodziców w zbieraniu surowców wtórnych i elektrośmieci nasza szkoła zajęła drugie miejsce i otrzymała czek na 1000 zł.

Tegoroczny pierwszy Dzień Wiosny zapisze się w pamięci wielu uczniów, ponieważ zdobywanie wiedzy i odkrywanie swoich zdolności poprzez aktywne działania jest znacznie ciekawsze niż „typowa lekcja w ławce” .

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 30-03-2011 14:52
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-03-2011 13:53