2.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Flagi państw niemieckiego obszaru językowego- konkurs w SP 5

    9 marca 2011 r. został rozstrzygnięty kolejny już w Szkole Podstawowej nr 5 konkurs z języka niemieckiego zorganizowany przez panią Patrycję Gazdę. Tym razem na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową, flagę krajów niemieckojęzycznych. 

Do krajów, których urzędowym językiem jest język niemiecki, zalicza się cztery państwa europejskie: Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Liechtenstein. 

Uczniowie klas IV-VI wykazali się nie tylko znajomością tych krajów i ich symboli narodowych, lecz także nie lada umiejętnościami plastycznymi. Najwyżej oceniono flagę Niemiec, która została wykonana z włóczki, przez uczennicę klasy IV a-Gabrielę Durlej. Przepiękna okazała się również praca Gabrieli Kogut (II miejsce), która misternie obszyła swoją flagę koralikami.

Ciekawym pomysłem wykazał się również uczeń klasy V b-Jakub Mazur, który w konkursie zajął III miejsce. 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami i ciekawymi książeczkami do nauki języka niemieckiego.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl