15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapowiedzi imprez PCKiN "Zamek"

8 kwietnia 2011 r. godz. 19:00, z cyklu „Jazz nad Sanem”: „Przemysław Strączek Group”, Promocja płyty „Light & Shadow”
Klub „Niedźwiadek”, Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)


Przemysław Strączek (1976) - gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer, pedagog. Ukończył studia pedagogiczno – muzyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie w 2001 i 2003 roku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku. W latach 1998 - 2006 prowadził swój pierwszy zespół Tres Jazz, z którym nagrał album The Shape of Melody w 2004 roku. Od 2006 roku realizuje się jako lider swoich projektów muzycznych tj. Przemek Strączek Trio, Przemysław Strączek Group nagrywając do tej pory dwa autorskie albumy: "Earthly Room" 2007 i "Light & Shadow" 2010 r.

Jest także autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych pt. "Elementarne zasady improwizacji jazzowej na gitarze cz. I i cz. II". W 2008 roku został uhonorowany Indywidualną Nagrodą Miasta Jastrzębie Zdrój za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Jest finalistą konkursu solistycznego w ramach Thailand International Jazz Conference 2011 organizowanym przez College of Music, Mahidol University of Salaya, do którego został zakwalifikowany jako jedyny Europejczyk.

W swojej muzyce łączy elementy mainstream"u, muzyki modalnej, latynoamerykańskiej, bluesowej a także klasycznej tworząc własną koncepcję artystyczną.

Inspiracje czerpie z takich twórców jak: Jim Hall, Charlie Parker, Bill Evans, Kurt Rosenwinkel, Johan Sebastian Bach, Mark Turner, Brad Mehldau, Gilad Hekselman, Lage Lund, Adam Rogers.

Nagrywał i współpracuje z takimi muzykami jak: Andrzej Zielak, Sebastian Frankiewicz, Maciej Garbowski, Jerzy Małek, Sebastian Kuchczyński, Maciej Adamczak, Andrzej Trefon, Karol White, Michał Kapczuk, Piotr Schmidt.

Poza wykształceniem muzycznym, swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach jazzowych w Polsce i za granicą, między innymi podczas pobytu w Tajlandii, gdzie uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Kurta Rosenwinkel"a, Danilo Perez"a, Ben Street"a, w Szwajcarii i USA gdzie miał okazję poznać metody kształcenia w nowojorskich szkołach jazzowych. Występując na scenie klubowej Nowego Jorku otarł się o wielu fantastycznych artystów, którzy wpłynęli na jego muzykę.

Występował w audycjach telewizyjnych, radiowych, koncertował na takich festiwalach jak: Guitar City w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem (cz.), Thailand International Jazz Conference (Tha), Świdnickie Noce Jazzowe, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Siedlecki Festiwal Standardów Jazzowych, Silesian Jazz Meeting w Rybniku, Tarnogórskie Spotkania Jazzowe, Hot Spring Jazz Festiwal w Częstochowie, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Easy Jazz Festival w Żorach, Jazz Camping Kalatówki w Zakopanym oraz w Hiszpanii, Republice Czeskiej, Portugalii, Tajlandii, Brazylii, Urugwaju, Argentynie Chile i w USA

Skład zespołu:
Piotr Schmidt - trąbka
Przemysław Strączek - gitara
Andrzej Zielak - kontrabas
Grzegorz Masłowski - perkusja

źródło: PCKiN "Zamek"

Opublikował:  | Data publikacji: 01-03-2011 16:00
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04