2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Przemyślu

We wtorek 1 marca br. w Przemyślu odbędą się uroczystości z okazji obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 11.00 w Kaplicy p.w. Św. Michała Archanioła odprawiona zostanie Msza Święta. O godzinie 12.00 zaplanowane zostały uroczystości przy tablicy pamięci żołnierzy AK wywiezionych z obozu NKWD na Bakończycach do sowieckich łagrów.
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" jest świętem państwowym obchodzonym 1 marca, poświęconym pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy kontynuowali walkę jeszcze po 1945 roku. Zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl