16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mali artyści z Paderborn zatańczyli dla niepełnosprawnych dzieci z Przemyśla

Już po raz kolejny grupa dzieci i młodzieży „Heidekids” w wieku 4 – 15 lat z Paderborn w dniach 22 i 23 stycznia 2011 r. zatańczyła zimową bajkę, w tym roku pod hasłem: ”Ile kolorów ma świat”. Inscenizacja bajki odbyła się w Centrum „Bonifatius-Förderzentrum” w naszym niemieckim mieście partnerskim.
Jak zawsze nad umiejętnościami młodych tancerzy oraz choreografią czuwała p. Margot Temme i jej cała rodzina, która społecznie pracuje z dziećmi, przygotowuje dekoracje oraz zajmuje się oświetleniem podczas występów. Nie sposób też nie wspomnieć o zaangażowanych rodzicach dzieci, którzy aktywnie włączają się w organizację przedstawień teatralnych swoich pociech.
W tym roku podczas przedstawienia, na rzecz dzieci z Przemyśla udało się zebrać w sumie 905 €, w tym część kwoty przekazało Biuro Podróży ”Jawa-Reisen”. Pieniądze zostały przelane już na konto Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy Wyb. Jana Pawła II w Przemyślu, które od kilkunastu lat jest stale wspierane przez naszych niemieckich przyjaciół.
Oczywiście tego rodzaju przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez zaangażowania Heidi Wernerus-Neumann, Przewodniczącej Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl oraz jego członków. W przeciągu kilku lat podczas „tanecznych akcji” zebrali niemałe środki finansowe na rzecz Ośrodka. I tak w 2007 r. było to 910 €, w 2009 – 1240 € i w 2010 – 1005 €
Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim występującym dzieciom za ich zaangażowanie i poświęcenie oraz rodzinie Temme, która zajmuje się organizacją przedstawień.

opr. Iwona Liweń

Wydział Kultury, Promocji i Współpracy

JPGHeidi Wernerus - Neumann i rodzina Temme

JPGHeidekids

Opublikował:  | Data publikacji: 25-02-2011 16:25
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04