10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zimowisko „Śniegowa Gwiazdka 2011”

Salezjańska Parafia Św. Józefa w Przemyślu w czasie ferii zimowych zorganizowała z pomocą Urzędu Miejskiego zimowisko dla dzieci pozostających w mieście. W tegorocznej „Gwiazdce” uczestniczyło ponad 60 dzieci. Limit miejsc wyznaczały ramy organizacyjne. Dzięki temu, że aura była dla nas życzliwa, udało się zrealizować wiele zabaw i wycieczek poza miastem – można było zrobić "Śniegową Gwiazdkę" bez śniegu.
Wszystkie dzieci zostały podzielone na cztery grupy i otrzymały kolorowe identyfikatory z imionami. Dzięki temu mogliśmy szybko sprawdzać stan osobowy w grupach. Ks. Zbigniew Wójcik miał do dyspozycji 4 wychowawców i 4 asystentów – którzy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań i obowiązków. Program każdego dnia był tak atrakcyjny i ciekawy, że dzieci nie miały czasu narzekać na nudę. Każdego dnia jedliśmy bardzo smaczne obiady w barze Marta.
W czasie zimowiska byliśmy dwa razy na lodowisku, dwa razy na basenie: w Jarosławiu i w hotelu Gloria, zwiedzaliśmy i poznawaliśmy tajemnice miasta w City Game, mieliśmy zajęcia grupowe i zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Przemyskiej oraz Muzeum Archidiecezjalne, a także byliśmy w Urzędzie Miejskim u Pana Prezydenta Roberta Chomy, dla dzieci wielka niespodzianką była Tombola – turniej z nagrodami. Wielką atrakcją dla dzieci były zjazdy na saneczkach na torze saneczkowym obok wyciągu, a na koniec odbyły się pokazy strojów z wykorzystaniem makulatury.
Wiele z nich nie chciało iść do domów na zakończenie dnia, ale zostać w Oratorium. „Przywiązały się” te maluchy do wychowawców i asystentów, nie chcąc wracać do normalnego życia. Była jeszcze okazja podziękować wszystkich, którzy zorganizowali to zimowisko. Na pewno nigdy nie zapomną o dobroci i miłości jakiej doznały u Salezjanów.
Do zobaczenia za rok na "Śniegowej Gwiazdce" 2012.


W imieniu Organizatorów

Ks. Zbigniew Wójcik

JPGSpotkanie z Prezydentem Robertem Chomą w sali narad Magistratu (348,27KB)

JPGTor sameczkowy był wielką atrakcją dla dzieci (407,86KB)

JPGWizyta w Muzeum Historii Miasta (410,60KB)

JPGSpotkanie ze Strażą Miejską w Oratorium (370,47KB)

JPGWspólne zdjęcie na schodach Rycerskich (462,25KB)

JPGSpotkanie z Prezydentem Robertem Chomą w sali narad Magistratu (403,03KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 23-02-2011 10:03
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01