11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piąty Przemyski Wieczór Szantowy

Święto żeglarstwa w Przemyślu
Setki kilometrów od Bałtyku i tyleż samo od Morza Czarnego, z dala od oceanów, daleko od jezior, w środku zimy w Przemyślu, ludzie morza, żeglarze i miłośnicy żeglowania spotkali się na „Piątym Przemyskim Wieczorze Szantowym”. W sobotę 12 lutego w Centrum Kulturalnym można było zobaczyć rozśpiewaną widownię w strojach marynarskich, z kapitańskimi czapkami na głowach, niczym w kurorcie nadmorskim. Imprezę zaczynał i kończył przemyski zespół szantowy Port Przemyśl a gwiazdą wieczoru był folk - rockowy zespół z Wrocławia czerpiący inspiracje dla swojej muzyki z folku irlandzkiego "Orkiestra Samanta".
Tradycyjnie już żeglarzom i osobom wspierającym przemyskie środowisko wręczono specjalne nagrody.
Nagrody otrzymali: Pan Andrzej Kedzierski za opiekę nad Przemyskim Ośrodkiem Wodnym w Polańczyku, Pan Stanisław Dorosz za wieloletnie prowadzenie Ośrodka Żeglarskiego w Chrewcie, Joanna M. Kafar i Tomasz Kulawik za opłynięcie Przylądka Horn, zespół Port Przemyśl w składzie Henryk Worobiec, Jacek Marcińczak, Paweł Data, Jan Guran i Piotr Dobosiewicz za rozsławianie Przemyśla w świecie żeglarskim, Pan Piotr Pieczniak z Krakowa za wspieranie przemyskiego żeglarstwa, Pan Robert Choma Prezydent Przemyśla za wspieranie i honorowy patronat nad wszystkimi edycjami ”Przemyskich Wieczorów Szantowych”. Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski uhonorował specjalną statuetką najwybitniejszego przemyskiego i polskiego żeglarza Pana Kapitana Henryka Jaskółę, w trzydziestą rocznicę zakończenia samotnego rejsu dookoła świata.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Port Przemyśl propagujące kulturę marynistyczną oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu.

tekst i zdjęcia: Grzegorz Karnas

 

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (74,27KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (188,71KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (163,15KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (96,52KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (109,00KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (117,78KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (118,16KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (150,87KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (155,94KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (102,11KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (173,67KB)

JPGPiąty Przemyski Wieczór Szantowy (147,96KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 14-02-2011 15:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-06-2012 11:44