17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomagamy!

Myliłby się ten, kto by twierdził, że w dzisiejszych nastawionych na konsumpcjonizm czasach nie ma miejsca na działalność charytatywną i niesienie pomocy innym. Młodzież, odpowiednio ukierunkowana przez dorosłych, chętnie podejmuje się takich inicjatyw i organizuje akcje mające na celu poprawę bytu osobom najbardziej potrzebującym i pokrzywdzonym przez los.

W Gimnazjum nr 3 w Przemyślu od kilku miesięcy trwa koordynowana przez p.Annę Lubińską zbiórka plastikowych nakrętek na butelki. Cel akcji: pomoc w zakupie wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych dzieci. Do tej pory udało się już zgromadzić ponad 100 kilogramów plastiku! Zyska też na tym środowisko, bo tak posegregowane odpady uda się właściwie i planowo zagospodarować. Powodów do radości jest więc wiele.

Nie mniej powodów do satysfakcji mogą mieć darczyńcy, którzy wsparli szkolną zbiórkę zabawek. Uczennice klasy IIa wraz z koordynatorem grupy charytatywnej p. Anetą Demko odwiedziły Dom Matki i Dziecka, zanosząc zebrane w gimnazjum dary: 155 zabawek (maskotki, samochody, lalki, puzzle), bajki i słodycze. Szeroki odzew społeczny jest najlepszym dowodem na to, że warto pomagać!

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 09-02-2011 10:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-02-2011 10:37