21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Papierowe cudeńka!

Okazuje się, że papier to wyjątkowo wdzięczne tworzywo, które w rękach uczniów Gimnazjum nr 3 w Przemyślu pozwala na tworzenie prawdziwych cudeniek. W szkole prężnie działa prowadzone przez p.Ewę Prajzner Koło origami, które zrzesza miłośników tej bardzo atrakcyjnej wizualnie pasji . Uzdolnieni manualnie członkowie koła z zapałem tworzą przeróżne papierowe figury przestrzenne, zwierzęta, ptaki kwiaty, owoce itp. Mają na swym koncie wiele sukcesów.

Ich prace zauważone zostały także 2 grudnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Uczennice: Karolina Chmura i Dominika Dobrzańska z klasy IIf otrzymały wyróżnienia.

Natomiast 16 grudnia w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się podsumowanie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Dwie uczennice naszej szkoły - Sylwia Daraż i Paulina Chomik z klasy IIf - za równorzędne zajęcia II miejsca (I miejsca nie przyznano) w kategorii "Ozdoba współczesna" otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Najnowsze, styczniowe, wytwory uczniowskich rąk to ‘jezioro łabędzie’ - stworzone przez uczniów klasy Id i If na zajęciach technicznych. Przygotowanie prac zajęło gimnazjalistom kilka lekcji. Złożyli wspólnie ponad 3200 elementów. Z równie dużym zaangażowaniem podeszli do składania kwadratowych cząstek uczniowie klasy IIIb i stworzyli piękny choinkowy las. Papierowe cudeńka można oglądać w sali wystawowej szkoły.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 09-02-2011 10:35
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 09-02-2011 10:35