7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

X Szczyt Gospodarczy Polska-Ukraina

W dniach 3 i 4 lutego br. w Warszawie odbył się X Szczyt Gospodarczy Polska-Ukraina, w którym udział wziął Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla. Wydarzenie to poświęcone było najistotniejszym zagadnieniom dotyczącym polsko-ukraińskich relacji gospodarczych. Całość podzielono na bloki tematyczne, a dotyczyły one: handlu i turystyki, współpracy inwestycyjnej, a także współpracy w dziedzinie energetyki i infrastruktury. Na temat współpracy samorządów we wspieraniu współpracy regionalnej referat wygłosił Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla. Samorząd województwa podkarpackiego reprezentował Marszałek Mirosław Karapyta. W Szczycie udział wziął również Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta.
Podczas pierwszej sesji plenarnej Ministrowie Gospodarki Polski i Ukrainy przedstawili informację o przygotowaniach do EURO 2012. Mówiono również o warunkach inwestowania i zainteresowaniu przedsiębiorców.
Drugiego dnia Szczytu w sesji plenarnej udział wzięli Prezydenci Polski i Ukrainy, którzy zabrali głos na zakończenie X szczytu Gospodarczego Polski i Ukrainy. W programie znalazły się między innymi wystąpienia przedsiębiorców. Informacje sumujące przedstawili Ministrowie Gospodarki Polski i Ukrainy.
Organizatorem X Szczytu Gospodarczego Polska-Ukraina byli Klub Wschodni i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Przypomnijmy, iż Przemyśl był pierwszym miastem, które jesienią ubiegłego roku podpisało z nią porozumienie o  aktywizacji działalności gospodarczej na terenie pasa przygranicznego. Jednym z pozytywów dobrze rozwijającej się współpracy będzie zorganizowana na koniec marca międzynarodowa konferencja gospodarcza.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL (270,81KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 07-02-2011 09:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01