17.6 °C
×

Brązowy medal Lecha Podhalicza w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce (Spała 27-30.01.2011 r.)

W dniach 27-30 stycznia w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w kategorii juniora /rocznik 92-93/ oraz juniora młodszego /rocznik 94-95/. Zawody zgromadziły na starcie 985 młodych lekkoatletów z całej Polski, którzy rywalizowali o medale w hali Centralnego Ośrodka Sportu. W zawodach wystartowało dziewięciu przemyskich zawodników reprezentujących UKS "TEMPO 5". Medal zdobył Lech Podhalicz /94/, który w sobotnich kwalifikacjach wszedł do finału biegu na 200m z czwartym wynikiem. W niedzielnym biegu poprawił się o jedną lokatę i uzyskując wynik 23,05s zdobył brązowy medal. Blisko medalu była również Weronika Wyka w biegu na 1000m. Prowadziła przez większą część dystansu ze znaczną przewagą nad konkurentkami ale nie wytrzymała końcówki i zajęła piąte miejsce wynikiem 3,03,87 min. Na jej dyspozycję prawdopodobnie miała wpływ kontuzja, która wyłączyła ją z treningu na trzy tygodnie. Wysokie piąte miejsce zajął również Piotrek Sanowski w skoku wzwyż wynikiem 182cm.
Paweł Chabko zajął 8 miejsce w biegu na 2000m z rek. życ. 5,54,22 min. Dwunaste lokaty wywalczyli - Zawada Karol w skoku wzwyż /junior/ wynikiem 192cm oraz Fornal Ewa w biegu na 300m /43,93sek./, trzynasta była Kopczak Kamila na 600m /1,42,59 rek. życ./, Rybiałek Jakub /junior/ czternasty w pchnięciu kulą 6kg /13,15m/ i Koralewicz Piotr szesnasty w kuli 5kg /11,67m/.