9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ZIMOWISKO w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 w PRZEMYŚLU

Zimowisko zostało zorganizowane w dniach 17.01.2011r.- 21.01.2011 r. Uczestniczyło w nim 69 dzieci klas I – VI. Pod opieką czterech wychowawców , kierownika i p. pielęgniarki dzieci mile i atrakcyjnie spędzały czas na zimowisku. Zaplanowane zajęcia odbywały się w godzinach od 8.00 do 14.00.

Program zimowiska był bardzo atrakcyjny i bogaty. Prowadzone zajęcia cieszyły się różnorodnością form. Oprócz gier, zabaw, konkursów zawierały treści profilaktyczne dotyczące zgubnego wpływu uzależnień i nałogów. Zrealizowano następującą tematykę: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, „Moje miasto- Przemyśl”, „Odpoczynek bierny czy czynny”, „Pamiętajmy o innych”, „Zdrowa i bezpieczna rywalizacja”. Preferowane były zajęcia rekreacyjno- sportowe oraz wyjścia do miejsc związanych z historią i kulturą ziemi przemyskiej. Grupa 10 osób uczestniczyła w bezpłatnych wyjściach na lodowisko. Dzięki tej formie pomocy dzieci z tej grupy mogły również mile i czynnie spędzić zimowisko.

Zajęcia codziennie rozpoczynały się w grupach od zapoznania uczestników zimowiska z programem dnia i celami poszczególnych zadań. Dominowały zajęcia rekreacyjno- sportowe/wyjścia na krytą pływalnię, lodowisko, strzelnicę, kręgielnię i jaskinię solną/. Podczas zimowiska dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną /tworzymy teatrzyk kukiełkowy, zapoznanie z zasadami zapisu i korzystania ze zbiorów bibliotecznych/, Muzeum Ziemi Przemyskiej/Herb Przemyśla- prace plastyczne, zajęcia na temat: „ Dobre maniery”. Ciekawostką i nowością były zajęcia przeprowadzone w pracowni fryzjerskiej, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć pracę fryzjera, za zgodą rodziców zrobić sobie fryzurę lub na główce fryzjerskiej wykonać swoja wymarzoną fryzurę. Odbyto wycieczkę na Zamek Kazimierzowski, do parku, gdzie podziwiano panoramę miasta Przemyśla zimą. Pani funkcjonariusz policji przeprowadziła pogadankę z uczestnikami zimowiska na temat: „ Bezpieczne ferie”, a p. Janina Szumińska pogadankę na temat: „Higiena w życiu każdego z nas”.

W godzinach od 11.00-12.00 wydawano uczestnikom zimowiska ciepłą zupę oraz suchy prowiant / napój, drożdżówka , wafelek, owoc/.

W ostatni dzień zimowiska zorganizowano na sali gimnastycznej rozgrywki sportowe /rywalizacja między grupami /rozdano dyplomy i drobne upominki. Wszyscy wychowawcy grup wywiązali się ze swojego zadania rzetelnie i solidnie. Zimowisko sprawiło wiele radości i satysfakcji zarówno jej uczestnikom jak i prowadzącym zajęcia. Mimo braku śniegu udało się uatrakcyjnić uczestnikom zimowiska pobyt podczas ferii w naszym mieście.

JPGNULL (116,27KB)

JPGNULL (115,47KB)

JPGNULL (154,99KB)

JPGNULL (143,86KB)

JPGNULL (113,12KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 03-02-2011 08:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 03-02-2011 08:25