35 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nieoficjalne Speedridingowe Mistrzostwa Polski - Speedring Polish Cup 2011 - 04.03.2011

Speedriding Polish Cup
Prowing przygotowuje kolejne zimowe latanie na nartach. Tym razem zorganizuje pierwsze nieoficjalne speedridingowe Mistrzostwa Polski - Speedriding Polish Cup 2011.
 
Zawody odbędą się w piątek, 4 marca na nartostradzie „Laworta” w Ustrzykach Dolnych (wysokość startu 758 m n.p.m) - właściciel stacji narciarskiej udostępnił cała nartostradę dla zawodników Speedriding Polish Cup 2011.
 
Wszyscy zawodnicy będą rywalizować w jednej konkurencji „speed control slalom” w klasie skrzydeł o powierzchni 12m kw. Podczas zjazdu zawodnicy będą musieli wykazać się umiejętnością kontrolowania prędkości oraz siły nośnej skrzydła, pokonać kilka bramek celnie przejeżdżając w odpowiednim miejscu (tolerancja do wysokości 1,50 m), wykonać efektowny skok z 20 m urwiska oraz w locie trafić w bramkę na mecie. Konkurencja jest na czas, który będzie mierzony elektronicznie.
 
Organizując pierwsze w Polsce zawody w tej dyscyplinie pragniemy udowodnić,
że Karpaty są doskonałym miejscem do rozwoju speedridingu oraz obalić mit o możliwości uprawiania tego sportu jedynie na wysokich alpejskich zboczach. Większość zawodników biorących udział w zawodach to uczniowie Prowinga, którzy po opanowaniu podstaw tej trudnej dyscypliny doskonalili swoje umiejętności w Alpach. Wśród nich są zdobywcy największych alpejskich szczytów, mistrzowie w paralotniarstwie, spadochroniarstwie oraz ekstremalni narciarze.Teraz wszyscy chcą zweryfikować swoje umiejętności w Bieszczadach, w miejscu gdzie speedriding ma swoje polskie korzenie., mówi organizator, Wacław Kuzło.
 
Na mistrzostwa zgłosiło się obecnie 20 zawodników. Jednak aby znaleźć się na liście startowej w dniu zawodów, każdy uczestnik musi zakwalifikować się, zaliczając min. 3 zjazdy przed dniem rozpoczęcia zawodów (4 marca). W zawodach mogą brać udział wszyscy narciarze uprawiający speedriding, posiadający odpowiednie umiejętności do zjazdów na tego typu trasach (Laworta), posiadający odpowiednie ubezpieczenia oraz sprzęt. Za uczestnictwo w Speedriding Polish Cup 2011 jest wymagana opłata w wysokości 180 zł do dnia 28 lutego (po tym terminie 280 zł.).
 
Speedriding polega na zjazdach ze szczytów z dużą prędkością. Podczas zjazdu rider balansuje po miedzy ślizgiem a lotem przeskakując szczeliny i urwiska od czasu do czasu lecąc nad powierzchnią śniegu. Speedriding najlepiej uprawiać w warunkach bezwietrznych. Jest to dyscyplina zaliczana do najniebezpieczniejszych sportów na świecie i uprawianie bez odpowiedniej wiedzy i przeszkolenia jest niedozwolone i bardzo niebezpieczne.
 
Firma Prowing jako jedyny ośrodek szkolący w Polsce za zawody oraz działania na rzecz popularyzacji speedridingu i speedflyingu otrzymała uznanie Międzynarodowego Stowarzyszenia Speedridingu i Speedflyingu ( www.speed-flying.com). Speedriding Polish Cup 2011 zostały wpisane do międzynarodowego kalendarza imprez rekomendowanych przez tę organizację. Dla wszystkich startujących pilotów, udział w polskich zawodach jest przepustką na elitarne imprezy odbywające się na całym świecie.
 
Źródło: Dominika Tocka
 

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 24-01-2011 11:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 15:25