Zamkowe Teatralia 2011

21 stycznia 2011 roku, godz. 17:00 i 20:30
„Klimakterium…i już”, Teatr Capitol

Bilety do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)

Sztuka Elżbiety Jodłowskiej objechała całą Polskę. Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o utracie młodości, o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z pań. Wspólnota doświadczeń łączy bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Spektakl staje się „babskim spotkaniem” pełnym humoru – najlepszego lekarstwa na wszelkie dolegliwości. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują wcale nie takie straszne!

W dialogach i piosenkach pod melodię starych szlagierów temat klimakterium został rozebrany na czynniki pierwsze z humorem, kpiną i nostalgią za młodością. Przedstawienie parodiuje również pęd do wiecznej młodości. Cztery kobiety śmieją się ze swoich zabiegów, by tę młodość za wszelką cenę utrzymać. Z liftingów, kolagenów, pasów uciskowych, terapii niekonwencjonalnych, z diety cud, medytacji, wizualizacji i mantry.
Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił. A zaczęło się w Los Angeles, gdzie Elżbieta Jodłowska zobaczyła niesłychanie zabawny spektakl muzyczny, na którym kobiety zaśmiewały się do łez wołając „to o mnie!”, „mnie się trafiło to samo!” i postanowiła zrobić coś podobnego, ale osadzonego w polskich realiach, z rodzimymi problemami dnia codziennego i naszymi ulubionymi szlagierami.
W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:

Pamela:Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Lidia Stanisławska/Elżbieta Okupska/Małgorzata Różniatowska
Malina: Elżbieta Jarosik/Ewa Śnieżanka/Jolanta Chełmicka
Krycha: Krystyna Sienkiewicz/Ewa Złotowska/Małgorzata Gadecka/Ewa Cichocka/Małgorzata Duda
Zosia: Grażyna Zielińska/Barbara Wrzesińska/Ludmiła Warzecha/Mirosława Krajewska

7 lutego 2011 roku, godz. 19:00

"Gąska", Teatr Capitol

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)


„Gąska” to gorzka komedia, która opowiada o życiu w prowincjonalnym teatrze, o artystach walczących o karierę, ale przede wszystkim o własne szczęście. Trzy kobiety, dwóch mężczyzn. Tak bywa. W życiu, ale także w komediach, dramatach, farsach. Tym razem jesteśmy właśnie w samym środku aktorskiej prywatności. Dwie dojrzałe, pełne temperamentu aktorzyce, z całym bagażem zawiedzionych marzeń o wielkich karierach i wielkich uczuciach, a naprzeciw nich ona - młodziutka aktorka. Ot, Gąska, która wywoła w tym prowincjonalnym teatrze burzę z piorunami. To wszystko jest bardzo śmieszne, jednak nie tak, jak mogłoby się wydawać. Bo to co w ludziach śmieszne bywa też maską smutku albo niedoli. Błyskotliwie napisany tekst mówi o poważnych sprawach z przymrużeniem oka, zaś finał zaskakuje wszystkich, nawet same bohaterki.

Występują: Katarzyna FIGUR, Anna GORNOSTAJ, Maria DEJMEK/ Anna KÓZKA, Tomasz DEDEK, Cezary MORAWSKI
Tekst: Nikołaj Kolada
Tłumaczenie: Jerzy Czech
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Dorota Banasik


Nikołaj Kolada (ur.1957) jest dziś jednym z najwybitniejszych dramatopisarzy i najczęściej - obok Czechowa - wystawianym rosyjskim autorem na świecie. Jego sztuki podbiły świat, grane są w Europie, w USA, Australii, Argentynie, Urugwaju, nawet w Egipcie. W Polsce najczęściej grywanymi utworami Kolady były jak dotąd "Marylin Mongoł", "Martwa królewna" i właśnie "Gąska"
.

 

20 lutego 2011 r., godz. 18.00
POLSKA PREMIERA, Marek Rębacz
DOBRZE ZAPLANOWANY ZBIEG OKOLICZNOŚCI
(komedia obyczajowa z wątkiem kryminalnym)


Bilety w cenie 40 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)

Danusia i Kubuś to niezbyt dobrze dobrane małżeństwo. On, inteligent zagubiony w świecie swych ulubionych powieści, domator, człowiek ceniący spokój i finansowe bezpieczeństwo. Ona, przedsiębiorcza, czasem zbyt aktywna kobieta, zdecydowanie od niego młodsza. Niefrasobliwość Danusi w gospodarowaniu domowym budżetem doprowadza małżeństwo do finansowej ruiny. Długi rosną, pożyczać już nikt nie chce, a na dodatek starzy wierzyciele powoli zaczynają upominać się o swoje pieniądze. Pewnego dnia do drzwi rezydencji Danusi i Kubusia stuka mężczyzna o wyglądzie zawodowego mordercy... Zbir wyraża się krótko i dosadnie: kasa albo życie... Od tej właśnie chwili rozpoczyna się ciąg nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności...

W spektaklu występują: Joanna Trzepiecińska, Monika Buchowiec, Mirosław Konarowski, Mirosław Zbrojewicz, Michał Breitenwald.

Reżyseria - M. Rębacz
Muzyka - Piotr Bańka
As. Reżysera - Justyna Kleszcz

Spektakl powstał jako koprodukcja Polskiej Sceny Komediowej M. Rębacza i Teatru Praga

 

6 marca 2011 roku, godz.18.00
Paul Portner SZALONE NOŻYCZKI, Teatr Bagatela
(szalona komedia kryminalna w szalonym salonie fryzjerskim)

Bilety do nabycia już wkrótce

„Szalone nożyczki” to tytuł niezwykłej komedii kryminalnej "z niespodzianką", ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego, umiejscowionego w realiach krakowskich, w którym popełnione zostaje tajemnicze morderstwo... Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od ...publiczności! W Ameryce sztuka nie schodzi z teatralnych afiszy od ponad dwudziestu lat, co uhonorowano wpisem do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa!


Występują: Aleksandra Godlewska, Przemysław Redkowski / Marcin Kobierski, Wojciech Leonowicz / Adam Szarek, Przemysław Branny/ Przemysław Redkowski, Łukasz Żurek, Ewa Mitoń

Przekład- Elżbieta Woźniak
Reżyseria - Marcin Sławiński
Scenografia - Joanna Schoen
Opracowanie muzyczne i opracowanie tekstu - Marcin Sławiński

JPGZamkowe Teatralia (315,44KB)

JPGDobrze zaplanowany zbieg okoliczności (333,66KB)

JPGKlimakterium ... i już (359,13KB)

JPGSzalone nożyczki (79,22KB)

JPGGąska (272,03KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-01-2011 16:05 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04

Na skróty