9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacje z imprez PCKiN "Zamek"

8 stycznia 2011 r. – Koncert Noworoczny - Muzyczne Randez-Vous

Wspaniałe muzyczne gale na początek roku stały się specjalnością Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Adresatami tego artystycznego przedsięwzięcia zawsze są mieszkańcy naszego miasta. W ramach tego cyklu na scenie Zamku Kazimierzowskiego gościli już m. in.: Kazimierz Kowalski, Małgorzata Walewska, Wiesław Ochman, Mariola Płazak, Renata Dobosz, Ewelina Hańska, Edyta Ciechomska, Wiesław Bednarek, Ryszard Morka.

8 stycznia 2011 roku mieszkańcy Przemyśla uczestniczyli w „Koncercie Noworocznym – Muzyczne Randez-Vous”. Zaprezentowane zostały najpiękniejsze pieśni neapolitańskie, arie operetkowe i szlagiery muzyki światowej we wspaniałym wykonaniu Dariusza Stachury (tenor), Magdaleny Idzik (mezzosopran), Małgorzaty Długosz (sopran), Adama Szerszenia (bas-baryton), Andrzeja Kostrzewskiego (baryton). Na scenie współpracował ze śpiewającymi artystami ośmioosobowy zespół orkiestrowy oraz pięcioosobowy zespół baletowy.

Na początek tego niezapomnianego koncertu zaprezentowany został utwór „Koty” G. Rossiniego. Następnie artyści zaśpiewali m. in. „Przetańczyć całą noc” („My fair lady”), duet „Pardon Madame” („Wiktoria i jej Huzar”), arię Żupana „Marsz” („Baron cygański”), „Gdybym był bogaczem” („Skrzypek na dachu”), „Tłumy fraków ” („Księżniczka Czardasza”), duet „Brunetki ,blondynki„ (R. Stolz), „Usta milczą dusz śpiewa” („Wesoła wdówka”). Były oczywiście owacje na stojąco i kilka pieśni na bis.

Wspaniała atmosfera przed, w trakcie i po koncercie to jednak nie wszystko co na ten wieczór przygotowało Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Widzów noworocznego koncertu przywitała i do wysłuchania zaprosiła Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska. Przy wejściu na salę widowiskową wszyscy goście otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane i wydane drukiem życzenia noworoczne. Wszystkie egzemplarze opatrzone były numerkami, które w trakcie koncertu losował (w roli sierotki) Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Bartmiński. Nagrodami były bilety wstępu na imprezy organizowane przez PCKiN ZAMEK oraz wydawnictwa promujące nasze miasto. Jak się okazało, życie jest nieprzewidywalne i pisze najlepsze scenariusze. Jedną z nagrodzonych osób był Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciech Błachowicz, który pojawił się na scenie, aby złożyć noworoczne życzenia mieszkańcom naszego miasta. Po koncercie, w zamkowej Galerii – to już jest tradycja – odbyło się spotkanie z bohaterami tego wieczoru. Była to okazja do rozmów o wydarzeniach kulturalnych i do wspólnych fotografii, które będą cenna pamiątką z tego naprawdę niezapomnianego wydarzenia kulturalnego.

 

6 stycznia 2011 r. - wieczór kolęd w wykonaniu zespołu TWOJE NIEBO

Wierni kościoła katolickiego 6 stycznia obchodzą uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną świętem Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od wigilii obchody święta Bożego Narodzenia. Do dziś tradycją święta Trzech Króli jest wypisywanie na drzwiach domu, poświęconą w kościele kredą, cyfr nowego roku oraz K+M+B, pierwszych liter imion Trzech Króli, którzy jako pierwsi oddali pokłon Dzieciątku Jezus.

Z okazji tego święta, które po raz pierwszy od 1960 roku jest znowu dniem wolnym od pracy, na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się wieczór kolęd w wykonaniu zespołu „Twoje Niebo”. Pieczołowicie przygotowany program wysłuchała, a chwilami brała czynny udział ogromna ilość przybyłej do siedziby Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK widzów.

Zespół „Twoje Niebo”, który przemyskiej publiczności zaprezentował swoje umiejętności w czwartek 6 stycznia na scenie Zamku Kazimierzowskiego za swoją siedzibę objął klasztor Karmelitów Bosych w Przemyślu. Swoją pasję śpiewania Panu realizuje tam ponad trzydziestoosobowa grupa osób. Wśród nich są uczniowie, studenci i starsi, którzy soje losy związali z Karmelem. Założycielem, dyrygentem i opiekunem duchowym przemyskiego zespołu jest karmelita o. Mariusz Wójtowicz OCD.

JPGKoncert Noworoczny (362,05KB)

JPGKoncert Noworoczny (371,75KB)

JPGKoncert Noworoczny (395,57KB)

JPGWieczór Kolęd (275,26KB)

JPGWieczór Kolęd (320,73KB)

JPGKoncert Noworoczny (364,88KB)

JPGKoncert Noworoczny (370,95KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-01-2011 13:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04