1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie Białego Orlika w Przemyślu

W czwartek 23 grudnia br. w Przemyślu przy ul. Dworskiego oddano do użytku sztuczne lodowisko zrealizowane w ramach pilotażowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Biały Orlik”. Przemyski obiekt jest pierwszym tego typu na Podkarpaciu. W założeniach programu ministerialnego lodowisko ma służyć popularyzacji uprawiania zimowych dyscyplin sportowych – łyżwiarstwa i hokeja. Mieszkańcy mogą korzystać z tego obiektu bezpłatnie w wyznaczonym czasie. Wymiary wybudowanego lodowiska to 18mx30m. Samorząd Przemyśla zakupił również 100 par łyżew, które wypożyczane są odpłatnie. Wykonawcą Białego Orlika była firma Budowa Lodowisk TOL z Warszawy. Całkowita wartość tej inwestycji to kwota ponad 768.900,00 zł. Dotacja celowa to 273950,00 zł, a pozostała część pokryta została z budżetu miasta.
Po oficjalnym otwarciu Prezydent Przemyśla osobiście zachęcał obecnych do sprawdzenia jakości lodu. Oprócz Zastępców Prezydenta Miasta, Radnych Rady Miejskiej w Przemyślu udział w tym wydarzeniu wziął Marek Rząsa Poseł na Sejm RP.
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl