16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Andrzejki 2010 w Bursie Szkolnej w Przemyślu

Bursa Szkolna w Przemyślu to placówka otwarta na ideę integracji, utwierdzanie poprzez działanie znaczenia tolerancji oraz zawieranie kontaktów z wychowawcami i  wychowankami z innych przemyskich internatów.

Efektem stałej współpracy z nauczycielkami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu – Ewą Świtek i Beatą Pelikszą (czyli Siostrą Jolantą ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Przemyślu) jest m.in. coroczny cykl spotkań o charakterze integracyjnym. Grupa wybranych przez nie uczennic ma możliwość wspólnego przeżywania takich świąt i zwyczajów, jak: Andrzejki, Wigilia Bożego Narodzenia, Walentynki, i inne.

W tym roku Goście naszej Bursy zaprezentowali swój program i zwyczaje andrzejkowe wchodząc w barwnym korowodzie. Nasi wychowankowie wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Szabarkiewicz , Wychowawcami  oraz  Wychowankamiwyszli naprzeciw z dwiema Wróżkami i Pomocnikiem. 

Wychowankowie bursy zadbali o profesjonalne przygotowanie i wspaniałą oprawę całej imprezy. Wszyscy mieli możliwość udziału w wielu zwyczajach i obrzędach programu opracowanego przez wychowawczynie i uczniów z Bursy , a to umożliwiło pyszną zabawę. Najmłodsza uczestniczka z Ośrodka wygrała z naszym wychowankiem wróżbę wędrujących butów. W nagrodę zatańczyli radosnego rock,n,rolla.  

Wróżba z imionami wypisanymi na papierowych sercach, losowanie liter i liczb z tekstami – opisami charakteru, ruletka z ilustracjami zawodów oraz wspólne lanie wosku ukazały brak barier i ograniczeń- nie tylko fizycznych, ale i mentalnych.

Żal było rozstawać się po kilku godzinach integracyjnej zabawy. Wszyscy planują kolejne spotkanie.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 13-12-2010 10:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-12-2010 10:29