6.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl wśród nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Architektonicznym "DOM 2010"

Gmina Miejska Przemyśl zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Architektonicznym „Dom 2010” za Rewaloryzację Kopca Tatarskiego i Budowę Fortecznej Trasy Turystycznej. Kryształowa Cegła to wyróżnienie za najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE. Nagrodę w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla odebrał Jerzy Węgrzyn, Naczelnik Wydziału Inwestycji.

Zakres projektu obejmował budowę amfiteatru na terenie fortu Zniesienie, wiaty piknikowej, ciągów pieszych i rowerowych, przebudowę dróg fortecznych, wzmocnienie korony i podstawy Kopca Tatarskiego, budowę parkingów oraz wykonanie oświetlenia i elementów małej architektury. Inwestycja była współfinansowana ze źródeł Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Wartość całkowita projektu wyniosła ok. 2,1 mln zł, z czego dofinansowanie ok. 1,4 mln zł ze środków UE i 200 tys. z budżetu państwa.

Miejsce jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów, a w sezonie letnim odbywają się tam atrakcyjne imprezy, np. Podkarpacki Jarmark Turystyczny, projekcje kina letniego, zakończenia rajdów turystycznych.

Osobą odpowiedzialną za realizację projektu był Leszek Strojny z Wydziału Inwestycji.

Źródło: Wydział Inwestycji

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl