9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl wśród nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Architektonicznym "DOM 2010"

Gmina Miejska Przemyśl zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Architektonicznym „Dom 2010” za Rewaloryzację Kopca Tatarskiego i Budowę Fortecznej Trasy Turystycznej. Kryształowa Cegła to wyróżnienie za najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE. Nagrodę w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla odebrał Jerzy Węgrzyn, Naczelnik Wydziału Inwestycji.

Zakres projektu obejmował budowę amfiteatru na terenie fortu Zniesienie, wiaty piknikowej, ciągów pieszych i rowerowych, przebudowę dróg fortecznych, wzmocnienie korony i podstawy Kopca Tatarskiego, budowę parkingów oraz wykonanie oświetlenia i elementów małej architektury. Inwestycja była współfinansowana ze źródeł Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Wartość całkowita projektu wyniosła ok. 2,1 mln zł, z czego dofinansowanie ok. 1,4 mln zł ze środków UE i 200 tys. z budżetu państwa.

Miejsce jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów, a w sezonie letnim odbywają się tam atrakcyjne imprezy, np. Podkarpacki Jarmark Turystyczny, projekcje kina letniego, zakończenia rajdów turystycznych.

Osobą odpowiedzialną za realizację projektu był Leszek Strojny z Wydziału Inwestycji.

Źródło: Wydział Inwestycji

JPGNULL (376,86KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 10-12-2010 12:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 08-02-2011 09:44