17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapowiedzi imprez PCKiN

16 grudnia - Wigilia na Zamku. Widowisko taneczne w wyk. Zespołu Pieśni i Tańca "Przemyśl"

Rok 2010 dla Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” jest rokiem jubileuszowym. Właśnie mija 30 lat od powołania w 1980 roku do życia tego (na początku samodzielnego, a obecnie wchodzącego w struktury Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK) zespołu. Szacowny jubilat pomimo upływu czasu ma się naprawdę dobrze.
16 grudnia 2010 roku o godz. 18:00 na scenie Zamku Kazimierzowskiego zaprezentowany zostanie program zorganizowany przez PCKiN ZAMEK z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. „Niebo Ziemi - Niebu Ziemia”. Nawiązuje on do tradycji polskiej wieczerzy wigilijnej. W świątecznym klimacie będzie okazja do wspólnego kolędowania, do podzielenia się opłatkiem i przekazania życzeń. Wykonawcami będą przemyscy artyści. Poza gospodarzami koncertu czyli tancerzami i kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” (grupa tańca ludowego, historycznego i współczesnego) przed przemyską widownią wystąpią również uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha i Przemyski Chór Gospel wraz z grupą akompaniującą.

 

Najbliższe spektakle Teatru Capitol z cyklu „Zamkowe Teatralia”:

21 stycznia 2011 r.
"Klimakterium… i już”
Jest to sztuka Elżbiety Jodłowskiej, która objechała całą Polskę. Opowiedziany z humorem przez cztery świetne aktorki temat utraty młodości. Sukces tej sztuki zainspirował Jana Jakuba Należytego do napisania „Andropauzy”.

5 lutego 2011 r.
„Zazdrość”
Sztuka Esther Vilar. Wystąpią: Joanna Żółkowska, Katarzyna Taracińska-Badura, Anna Kózka. Reżyseria i opracowanie muzyczne Monika Powalisz.

7 lutego 2011 r.
„Gąska”
Sztuka Nikołaja Kolady. Wystąpią: Katarzyna Figura, Anna Gornostaj, Maria Dejmek/Anna Kózka, Tomasz Dedek, Cezary Morawski. Reżyseria Grzegorz Chrapkiewicz.

Jeszcze w lutym 2011 roku ogólnopolska premiera w Przemyślu "Dobrze zaplanowany zbieg okoliczności” Reżyseria Marek Rębacz.

 

29 listopada w ramach cyklu "Zamkowe Tetralia" spektakl Jana Jakuba Należytego „Andropauza”

Omawiając spektakl Jana Jakuba Należytego „Andropauza” można powiedzieć, że to znakomite widowisko pełne dowcipnych dialogów przeplatanych dobrze znanymi nam melodiami itd. itd. Co by jednak nie powiedzieć o humorze i ilości śmiesznych sytuacji tam zawartych, nie odda to w pełni atmosfery tego przedstawienia. Ten przezabawny spektakl trzeba po prostu zobaczyć.

„Andropauza” to opowieść o czterech nieznajomych, którzy spotykają się w sanatorium. Mają jednego wspólnego wroga, lekarza o znamiennym nazwisku ZUS (zbieżność przypadkowa?). Pięć odmiennych osobowości, pięć charakterów i pięć życiorysów. Polska rzeczywistość w sanatoryjnej świetlicy i na dancingu. Historia, która każdemu może się zdarzyć.
W role kuracjuszy wcielili się: Maciej Damięcki, Marek Siudym, Dariusz Gnatowski i Ryszard Kotys. Doktora ZUS zagrał Piotr Skarga.

źródło: PCKiN

JPG"Andropauza"

JPG"Andropauza"

JPGWigilia na Zamku

Opublikował:  | Data publikacji: 07-12-2010 16:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:32