20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces projektu „Fredro po przemysku”

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK” otrzymało oficjalną informację, że projekt "Fredro po przemysku" dzięki zdobytym głosom internautów zajął III miejsce i tym samym znalazł się wśród czterech premiowanych miejsc, które otrzymają nagrody po 15 000 zł każde.

Alior Bank - "Dom z Wyższą Kulturą"

Szanowni Państwo!

Z wielką satysfakcją informujemy, że przygotowany przez Państwa projekt "Fredro po przemysku" dzięki zdobytym głosom internautów zajął III miejsce i tym samym znalazł się w gronie czterech laureatów II edycji konkursu "Dom z Wyższą Kulturą".

Chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować za udział w naszej akcji oraz za
przygotowanie tak interesującego projektu. Gratulujemy wysokiego poziomu merytorycznego Państwa zgłoszenia. Doceniamy także podjęte działania, które przyczyniły się do uzyskania tak dobrego rezultatu w głosowaniu internautów.


Jak do tego doszło

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu „Dom z wyższą kultura” organizowanego przez Alior Bank i Newsweek. Jest to ogólnopolska akcja, skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących społeczność lokalną.

Projekt „Fredro po przemysku” został wybrany spośród niemal 200 projektów kulturalnych z całego kraju i wraz z 20 innymi projektami zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu, w którym internauci zadecydowali w głosowaniu o przyznaniu dotacji w wysokości 15 000 zł naszej instytucji. Wszystkim, którzy oddali głos na projekt „Fredro po przemysku” i tym samym przyczynili się do tego sukcesu składamy najserdeczniejsze podziękowania. To nasza wspólna wygrana.

Zgłoszony przez PCKiN ZAMEK projekt zakłada 8 różnego rodzaju aktywizujących społeczność lokalną wydarzeń kulturalnych skoncentrowanych wokół twórczości Aleksandra Fredry . Będą to spektakle na scenie plenerowej, spektakl uliczny w wykonaniu aktorów Teatru „Fredreum”, konkursy na scenkę teatralną, pracę plastyczną, esej, otwarte warsztaty teatralne, wystawa „Wokół teatru – kostiumy, rekwizyty i plakat teatralny”, pokaz kostiumów i tańców historycznych, maraton w czytaniu fragmentów dzieł przez znane osobistości miasta.

Głównym i najatrakcyjniejszym wydarzeniem planowanym w ramach projektu jest wystawienie sztuki Aleksandra Fredry „Śluby Panieńskie” w reżyserii znanego reżysera Marka Rębacza. W założeniu aktorami mają być wyłonieni w drodze zorganizowanego castingu „zwykli” mieszkańcy Przemyśla. Spektakl wystawiony zostanie na scenie plenerowej Zamku Kazimierzowskiego, będzie jedną z głównych atrakcji Święta Zamku, które jest największą imprezą otwartą o charakterze kulturalnym w mieście i gromadzi rokrocznie rzesze Przemyślan. Taki sposób prezentacji dokonań aktorów - amatorów, pozwoli podziwiać pracę współmieszkańców miasta możliwie największej ilości uczestników, ma także na celu podtrzymanie tradycji teatru amatorskiego w mieście i popularyzacji teatru jako dziedziny sztuki w ogóle, podkreślenie, że teatr amatorski to dziedzina sztuki, którą „Przemyśl stoi”.

Źródło: PCKiN "ZAMEK"

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 02-12-2010 14:42
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:32