12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na imprezy PCKiN

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Koncert zespołu WALK AWAY z okazji 25-lecia działalności tej grupy

Termin: 25 listopada, godz.19:00 (bilety - 20 zł)
Sponsorem koncertu jest firma INGLOT, która obchodzi 25-lecie istnienia

Zespół WALK AWAY powstał w 1985 roku z inicjatywy Krzysztofa Zawadzkiego, perkusisty, wówczas studenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W pierwszym składzie zespołu brali też udział koledzy Zawadzkiego ze studiów: wibrafonista Bernard Maseli, saksofonista Adam Wendt, kontrabasista Jacek Niedziela oraz pianista Zbigniew Jakubek. Już po kilku miesiącach prób zespół zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym festiwalu "Jazz nad Odrą", "Klucz do kariery", czyli główną nagrodę Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Walk Away zagrał też podczas Jazz Jamboree 85, a w dorocznej ankiecie miesięcznika Jazz Forum zdobył tytuł "nowej nadziei". Od tego momentu Walk Away rozpoczął profesjonalną karierę, koncertując w klubach i na festiwalach w Europie i poza nią. Współpracował z wieloma gigantami muzyki jazzowej z USA między innymi z Bill Evans , Randy Brecker , Eric Marienthal , Mike Stern , Mike Mainieri , Urszula Dudziak .
Na jubileuszową trasę koncertową Krzysztof Zawadzki wybrał te miejscowości, które często odwiedzał i te miejsca, które pozostawiają miłe wspomnienia. Wśród nich znalazł się Klub „Niedźwiadek” w Przemyślu. Do współpracy zaprosił Zbigniewa Jakubka i Adama Wendta , czyli Walk Away występuje w klasycznym pierwotnym składzie z przed 25 lat . Gośćmi specjalnymi Jubileuszu będą Bill Evans i Dean Brown. Tego koncertu nie można przegapić.

Grupa Walk Away wystąpi w składzie:
- Bill Evans – saksofon
- Dean Brown – gitara
- Adam Wendt – saksofon
- Zbigniew Jakubek – keyboard
- Bernard Maseli – wibrafon
- Tomasz Grabowy – gitara basowa
- Krzysztof Zawadzki – perkusja


Koncert w wyk. Huberta Bisto z zespołem

Termin: 26 listopada, godz.19:00 (wstęp wolny)
Na każdego kto przyjdzie czeka płyta CD.

Hubert Bisto urodził się w 1980 roku w Rzeszowie. Śpiew ma dosłownie we krwi. Zadebiutował udanie w wieku sześciu lat na deskach rzeszowskiego Domu Kultury. Rodzice dostrzegli talent dziecka i wysłali go na profesjonalne lekcje śpiewu.

W wieku 15 lat przenosi się wraz z rodzicami do Ciechocinka, gdzie poznaje Sławomira Małeckiego, gitarzystę zespołu "Zdrowa Woda", który zaraża go miłością do bluesa. W 1995 roku występuje pod jego kierunkiem na Festiwalu w Koninie, gdzie "Sen o Wiktorii" z repertuaru grupy "Dżem" daje mu miejsce w finale za sprawą głosu samego Mietka Szcześniaka.

W 1996 roku postanawia nauczyć się gry na fortepianie. Rok później dokonuje pierwszych nagrań dla wytwórni Laser Sound, do których pisze własne teksty. Zdobywa lokalną sławę piosenką "Kara za Grzechy", która przez sześć tygodni króluje na liście przebojów Radia Bytom. Zaczynają się pierwsze solowe występy, na których Hubert śpiewa własne piosenki, oraz ulubione standardy polskie i zagraniczne.

2001 rok przynosi udział w telewizyjnym programie TVN "Droga do Gwiazd", gdzie z powodzeniem śpiewa piosenkę "Tacy sami" z repertuaru zespołu "Lady Pank". Rok później jedzie do szwedzkiej Karlskrony gdzie wygrywa "Festiwal Młodych Wokalistów Jazzowych" brawurową wersją standardu "Summertime". Fanom muzyki w Warszawie daje się poznać legendarnym już koncertem w klubie "Ground Zero", który wiele rozgłośni radiowych uznało za duże wydarzenie muzyczne roku.

W 2003 roku koncertuje w Berlinie, Holandii i Białorusi. W 2004 roku dostaje się do dwudziestki finalistów przesłuchań do koncertu "Debiuty" Festiwalu w Opolu. Z końcem 2005 roku bierze rozbrat z działalnością sceniczną i koncertową. Nieoczekiwane zaproszenie na dwa koncerty do Wiednia uznaje za dobry pretekst do powrotu na scenę, a wyprawa do Austrii owocuje aż 20 koncertami w całym kraju od Wiednia po Salzburg. Szczególnie gorąco przyjmowano tam "Adagio" Tomaso Albiniego.Bardzo udany występ w czerwcu 2008 roku na rzeszowskim rynku dla ponad 10 tysięcy ludzi zaowocował zaproszeniem do nagrania płyty sfinansowanej przez Polskie Radio Rzeszów. Płyta "Muzyczne Barwy Podkarpacia" rozchodzi się w 20 tysiącach egzemplarzy. Wcześniejsze koncerty w Austrii przynoszą zaproszenie do występu na Festiwalu "Junge Talente" w Wiedniu. W finale 17 września w Wiedniu "Adagio" pokonuje propozycje 21 artystów z całej Europy. Hubert Bisto zdobywa nagrodę "Grand Prix". Po takim sukcesie pada propozycja nagrania niemieckojęzycznej płyty w Austrii, ale koliduje to już z planami dotyczącymi polskiego rynku.

Właśnie wtedy powstaje piosenka "Time", która wprawdzie nie wchodzi do finału konkursu Eurowizji, ale osiąga zawrotny sukces internetowy i dotychczas odsłuchało jej 85 tysięcy ludzi!!!

Dobra passa trwa i w lutym 2009 na wspólnym koncercie w Rzeszowie Hubert Bisto śpiewa "Dumkę na dwa serca" z Edytą Górniak, co spotyka się z owacją na stojąco.

Z okazji Mistrzostw Świata w Łucznictwie odbywających się w Rzeszowie, Hubert Bisto nagrywa utwór "Bo warto wierzyć" i wykonuje go podczas ceremonii otwarcia tych zawodów.

Jako, że na koncertach zawsze ciepło przyjmowano piosenkę "Durna miłość" dochodzi do spotkania z jej autorem, znanym poetą Piotrem Bukartykiem. Efektem tego spotkania jest debiutancki album "Hubert Bisto śpiewa Bukartyka". O wysokim poziomie albumu świadczy fakt zgłoszenia go do prestiżowej nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej - "Fryderyki 2010" w kilku kategoriach.

Hubert Bisto - (wokal) wystąpi z zespołem w składzie: Seweryn Krzysztoń – perkusja, Tomasz Drachus – klawisze, Jakub Szturm – gitara, Mateusz Fudali – bass, Paweł Bartłomiejczuk - konga


Koncert promujący płytę Magdy Navarrete „Iman”

Termin: 27 listopada, godz.18:00 (bilety - 20 zł)
Sponsorem koncertu jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Przemyślu.

Zapraszamy na magiczny wieczór andrzejkowy przy latynoskich dźwiękach. Gorące klimaty latynoskich tańców, seniorit i tequili oraz niespodzianki – to wszystko w ten wieczór na Zamku Kazimierzowskim.
Projekt Magdy Navarrete „Iman” miesza style, epoki, brzmienia, kultury. Łączy bolera z lat 30-tych i elektronikę, flamenco z orientem i Polskę ze światem, tradycję z nowoczesnością i elegancję z szaleństwem. Magda Navarrete jest pierwszą kobietą na świecie, która opracowała ten nowy trend w muzyce. Płyta „Iman” to fuzja muzyki latynoskiej i rytmów etnicznych w objęciach elektroniki. Muzyka wyważona, choć ognista. Pomysł na nagranie krążka narodził się na ulicznych targach urugwajskiej stolicy Montevideo i warszawskiej Pragi - odnalezione tam stare płyty winylowe z bolerami wskazały - po kilku eksperymentach muzycznych i rytmicznych - najnowszy trend: „electro bolero". To co Gotan Project stworzył dla tańca argentyńskiego, Magda Navarrete tworzy dla boler latynoskich. W ramach promocji płyty odbędzie się specjalna trasa promocyjna, obejmująca centra kultury, kluby, kawiarnie, które stylem pasują do pulsujących rytmem dźwięków „Imanu”. Trasa planowana jest na jesień 2010 / zima 2011. Magda nie tylko śpiewa, lecz także opowiada o swoich latynoskich inspiracjach, muzycznych „przyprawach”, które urozmaiciły jej ognisty świat latynoskiej muzyki oraz tańca.
Dwa utwory na płytę wyprodukował Richard Blair, producent płyt Petera Gabriela, znany ze współpracy z latynoską formacją Sidestepper. Na płycie gościnnie również Staszek Soyka! Słuchającym tego albumu przyjdą na myśl przedrewolucyjna Hawana, tawerny Rio de Janeiro i tajemnicza Andaluzja. Płyta przypomni tradycyjne bolera, dziś trochę już zapomniany styl muzyki Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale także tango, flamenco, bossa novę i kilka niespodzianek – a wszystko to w wyjątkowym połączeniu z elektroniką w rękach młodych polskich twórców.

MAGDA NAVARRETE – to kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi prowadząc wokalne i taneczne warsztaty. 3 lata temu wydała pierwszą płytę „Chili”ze swoim zespołem Noche de boleros. Dziś znalazła w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem – IMAN.

Skład zespołu:
- Magda Navarrete - vocal, taniec
- Marcin Świderski - sax, syntezatory, gitara, flet
- Łukasz Dmochewicz "Samba" - perkusja
- Artur Bogusławski - piano, syntezatory
- Michał Przybyła - bas

JPGNULL (4,83KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-11-2010 10:40
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:32