14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pomóżcie wygrać projektowi "Fredro po przemysku"

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK z sukcesem wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu „Dom z wyższą kultura” organizowanego przez Alior Bank i Newsweek. Jest to ogólnopolska akcja, skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących społeczność lokalną.


Projekt „Fredro po przemysku” został wybrany spośród niemal 200 projektów kulturalnych z całego kraju i wraz z 20 innymi projektami zakwalifikował się do ostatniego etapu konkursu, w który internauci zadecydują w głosowaniu o przyznaniu dotacji w wysokości 15 tys. zł czterem najciekawszym projektom.
Zgłoszony przez PCKiN ZAMEK projekt zakłada 8 różnego rodzaju aktywizujących społeczność lokalną wydarzeń kulturalnych skoncentrowanych wokół twórczości Aleksandra Fredry . Będą to spektakle na scenie plenerowej, spektakl uliczny w wykonaniu aktorów Teatru „Fredreum”, konkursy na scenkę teatralną, pracę plastyczną, esej, otwarte warsztaty teatralne, wystawa „Wokół teatru – kostiumy, rekwizyty i plakat teatralny”, pokaz kostiumów i tańców historycznych, maraton w czytaniu fragmentów dzieł przez znane osobistości miasta. Szczegółowy opis projektu znajduje się na stronie głosowania.
Głównym i najatrakcyjniejszym wydarzeniem planowanym w ramach projektu jest wystawienie sztuki Aleksandra Fredry „Śluby Panieńskie” w reżyserii znanego reżysera Marka Rębacza. W założeniu aktorami mają być wyłonieni w drodze zorganizowanego castingu „zwykli” mieszkańcy Przemyśla. Spektakl wystawiony zostanie na scenie plenerowej Zamku Kazimierzowskiego, będzie jedną z głównych atrakcji Święta Zamku, które jest największą imprezą otwartą o charakterze kulturalnym w mieście i gromadzi rokrocznie rzesze Przemyślan. Taki sposób prezentacji dokonań aktorów - amatorów, pozwoli podziwiać pracę współmieszkańców miasta możliwie największej ilości uczestników, ma także na celu podtrzymanie tradycji teatru amatorskiego w mieście i popularyzacji teatru jako dziedziny sztuki w ogóle, podkreślenie, że teatr amatorski to dziedzina sztuki, którą „Przemyśl stoi”.
Ponieważ wszystko zależy teraz od Państwa, PCKiN ZAMEK zwraca się z gorącą prośbą o głosy za pośrednictwem strony internetowej

Państwa głos przyczyni się do rozwoju kultury i zwiększenia ilości ciekawych przedsięwzięć kulturalnych w Przemyślu.
Pokażmy, że Przemyślanie potrafią się zmobilizować i działać solidarnie!
Pokażmy, że możemy razem wygrać z innymi miastami!

Dziękujemy za każdy oddany głos.

źródło: PCKiN "Zamek"

Opublikował:  | Data publikacji: 10-11-2010 15:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:32