16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dobry wynik kwesty

W ciągu trwającej trzy dni kwesty na rzecz ratowania zabytków przemyskich nekropolii zebrano kwotę 26 384, 03 zł. W tym roku po raz pierwszy wszyscy kwestujący wystąpili pod jednym szyldem, a w przyszłości zostanie zarejestrowana federacja stowarzyszeń, której celem będzie: opracowywanie planów dalszych remontów na przemyskich cmentarzach, składanie wniosków o dotacje i tworzenie banku danych dotyczący pilnych potrzeb remontowych. Kwestę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Przemyśla. Datki zbierali wolontariusze z różnych środowisk, stowarzyszeń i organizacji, a także duża liczba młodzieży z przemyskich szkół.
Już niedługo wytypowane zostaną zabytkowe nagrobki, które dzięki zebranym funduszom będą restaurowane. Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom i wszystkim uczestnikom kwesty za datki, a także kwestującym za poświęcony czas.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl