Zaduszki bluesowo - jazzowe

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" zaprasza 8 listopada (godz. 19.00, bilety 20 zł) na kolejną imprezę w Klubie "Niedźwiadek", czyli Zaduszki bluesowo - jazzowe. Na klubowej scenie zaprezentują się dwa zespoły: Krissy Matthews Band oraz Eastcom.

 

 

Krissy Matthews Band – po raz pierwszy w Polsce
Krissy Matthews to dziś zaledwie osiemnastoletni muzyk (pół Norweg - pół Brytyjczyk), gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku 3 lat, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku 8 lat. Jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku 12 lat, kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers. Wtedy to został okrzyknięty „cudownym dzieckiem”. Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krissy zostaje okrzyknięty prawdziwa gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej. Powraca w 2004 roku z seria programów radiowych oraz telewizyjnych stacji norweskich. W tym czasie występuje z Larry Burtonem, regularnie pojawia się w legendarnym klubie Muddy Watersa. Formuje swoje trio i nagrywa płytę zatytułowaną „Influencesa” (2005). W roku 2006 podpisuje kontrakt z wytwórnią Via Music i nagrywa kolejna płytę „Allen in Reversea”. Krissy i jego zespół występowali na największych festiwalach blues-rockowych w takich krajach jak Belgia, Holandia, Anglia, Walia, Szkocja, Dania, Norwegia, Niemcy, Francja, Portugalia, Szwajcaria. Krissy Matthews określa swoją muzykę jako Blues-Rock-Roots music.
Na swojej pierwszej trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z zespołem Łukasza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca – bass, Darek Gorczyca – kb., org, Tomek Dominik – dr.

 

EASTCOM - zespół założony przez pianistę Seba Bernatowicza i saksofonistę Ryszarda Krawczuka w 2003 roku. Grają odmianę fusion-jazz z bardzo energetyczną sekcją rytmiczną o wyrazistym afrykańskim brzmieniu (Ignass Fofana- Senegal, Guy Bilong- Kamerun). Lata tras koncertowych spowodowały wykrystalizowanie się specyficznego stylu opartego na ciężkiej sekcji funky i swobodnych, nie skrępowanych harmonicznie improwizacji. W Przemyślu zagrają materiał z płyty TEEN LOVER oraz afrykańskie pieśni ujęte w ramy europejskiej tradycji muzycznej.

 

źródło: PCKiN "Zamek"

Opublikował(a):  Data publikacji: 03-11-2010 18:04 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 25-01-2011 13:31

Na skróty