31 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otrzęsiny w Bursie Szkolnej

W dniu 7 października odbyły się w Bursie Szkolnej przy ul. Dworskiego otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. Jak co roku zabawę zorganizowała młodzież z klas starszych wraz z wychowawcami, która zadbała o ciekawą scenografię i oprawę muzyczną.

Tegoroczne „święto kociaków” odbywało się pod hasłem „Otrzęsiny na Olimpie". Młodzi wychowankowie musieli udowodnić mitycznym bogom, Zeusowi i Herze, że zasługują na to, by stać się prawowitymi mieszkańcami Olimpu-Bursy. Zgodnie z tradycją zostali poddani różnym próbom i zadaniom. Było więc picie mleka, jazda „boskim rydwanem”, „łowienie ryb” wraz z Posejdonem, utworzenie Posągu Miłości oraz salon piękności bogini Afrodyty.

Ostatnim zadaniem, jakie zostało przygotowane dla „kociaków” było uroczyste ślubowanie. Na zakończenie pani dyrektor wręczyła nowoprzyjętym Mieszkańcom Bursy pamiątkowe dyplomy oraz podziękowała wszystkim uczestnikom za pracę i duże zaangażowanie.

Uroczystość przyjęcia nowych wychowanków do społeczności bursy przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Dostarczyła wiele emocji i przeżyć o czym świadczą gromkie brawa i radosny uśmiech wychowanków podczas ich występów.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 02-11-2010 15:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-11-2010 15:24