27 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Huczne otrząsanie pierwszoklasistów!

Gimnazjalista - pierwszoklasista łatwego życia nie ma. Zmiana szkoły, nauczycieli, koleżanek i kolegów – to może stresować. Kiedy więc mniej więcej po miesiącu nauki w gimnazjum, takiemu pierwszakowi wydaje się już, że  wie, jak ma poruszać się w nowej szkolnej rzeczywistości i nabiera on pewności siebie, czeka go spora niespodzianka – ‘Otrzęsiny’! Takie właśnie doroczne huczne przyjmowanie nieopierzonych adeptów nauki do braci gimnazjalnej miało miejsce 7 października b.r. w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. Oj, działo się!

Najpierw sprawdzano, czy pierwszoklasiści prezentują wzorową kondycję fizyczną – mogli to udowodnić, pokonując tor przeszkód . Potem powitał ich Duch Szkoły, a właściwie jego kostne ‘szczątki’, które trzeba było z należną czcią ucałować. Komu przy tym procederze zrzedła mina i pobladł niezdrowo, trafiał w ręce speców od szkolnego wizerunku, którzy poprawiali mu makijaż, rysując na twarzy dziwaczne esy- floresy. By wyglądał bardziej dystyngowanie, zawiązywano mu na szyi wielką kolorową kokardę z bibuły, która zadawała szyku. Następnie młodzi ludzie przystępowali do szeregu wymyślnych konkurencji. Były to: bieg stonogi, golenie baloników, konkurs wzorowego czytania łamańców językowych, taniec z balonikami i konkurs na najlepszy okrzyk klasowy reklamujący dany zespół. Walka była zacięta. Emocje sięgały zenitu! Dopingujących słyszała zapewne cała dzielnica, nie tylko uczestnicy imprezy. Po wyłonieniu zwycięzców, wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali potwierdzający ten fakt certyfikat. Po zakończeniu części oficjalnej, dyplomowani już gimnazjaliści ruszyli na parkiet taneczny, by w dyskotekowych rytmach nacieszyć się faktem bycia pełnoprawnym uczniem.

O doskonałą atmosferę zadbał Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy i uczniowie klas trzecich, którym należą się podziękowania. Tego typu imprezy przyczyniają się od integracji społeczności uczniowskiej, uczą życzliwości i tolerancji oraz pozwalają zapobiegać niebezpiecznemu zjawisku ‘fali’ w szkołach.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 27-10-2010 09:19
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 27-10-2010 09:19