8.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl wśród finalistów konkursu "Grunt na medal 2010"

Gmina Miejska Przemyśl zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal”, który organizowany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi i Centrami Obsługi Inwestora (oficjalnymi partnerami PAIiIZ w regionach). Celem konkursu było wyłonienie najlepszych terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w poszczególnych województwach oraz promowanie ich wśród inwestorów krajowych i zagranicznych. Patronat nad konkursem objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.
Swoje propozycje zgłosiło łącznie 160 gmin z całej Polski. Gmina Miejska Przemyśl zaproponowała teren położony przy ul. Ofiar Katynia, z dostępem do drogi krajowej i szerokiego toru oraz opracowywanym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego „Strefa Gospodarcza I”. Propozycja Przemyśla zakwalifikowała się do finału i ostatecznie zajęła drugie miejsce w Województwie Podkarpackim.

Tereny zlokalizowane w przemysłowej części miasta, przy drodze krajowej nr 28 w kierunku przejścia granicznego w Medyce należą do najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów.
Z konkursu wyłączone były tereny objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej.

Źródło: Wydział Inwestycji

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl