4.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Akcja „Trzeźwy poranek” na drogach Przemyśla

Poniedziałkowe poranki to czas kiedy Komenda Miejska Policji w Przemyślu podejmuje wzmożone kontrole na drogach naszego miasta. Ma to na celu zachowanie bezpieczeństwa szczęśliwe dotarcie do celu, miedzy innym poprzez wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.  W ubiegły poniedziałek tj. 25 października Policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek” po raz  pierwszy w tym roku przeprowadzali kontrolę w obecności pracowników Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego i członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przemyślu. Patrole na ulicach Krakowskiej, Węgierskiej i Lwowskiej w godzinach od 6.00 do 8.00 skontrolowały 66 pojazdów. Sprawdzano głównie trzeźwość kierowców. U wszystkich skontrolowanych nie stwierdzono zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, choć były przypadki jazdy na tzw. „kaca”, sami kierowcy przyznawali się do wypicia alkoholu w niedzielne popołudnie.

Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców otrzymał ulotki profilaktyczne przypominające, że już odrobina alkoholu we krwi uniemożliwia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Nagradzaliśmy tych, który podczas kontroli wypadli wzorowo, trzeźwych, jadących prawidłowo i w zapiętych pasach. Mieliśmy też oko na dzieci prawidłowo przewożone w fotelikach. Kierowców, którzy o tym pamiętali obdarowaliśmy gadżetami z logo gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych tj. długopisy, smycze, miśki pluszowe. Rozdaliśmy kilkadziesiąt upominków ufundowanych przez Urząd Miejski w Przemyślu z Gminnego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom na 2010 rok.

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu może być niebezpieczna dla kierowcy i pozostałych uczestników ruchu, a także prosimy o rozwagę na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Wydział Spraw Społecznych

JPGUlotka informacyjna

JPGAkcja "Trzeźwy poranek"

JPGUlotka informacyjna

JPGAkcja "Trzeźwy poranek"

JPGAkcja "Trzeźwy poranek"

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl