2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacja z wizyty w miastach partnerskich Przemyśla na Ukrainie

W środę 20 października br. podczas podróży służbowej na Ukrainę Prezydent Robert Choma odwiedził miasta partnerskie Przemyśla. Spotkał się z przedstawicielami Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach oraz we Lwowie. Siedziby Towarzystwa jednoczą naszych rodaków na Ukrainie. Prowadzący Stowarzyszenie cieszą się z doskonale układającej się współpracy z samorządem Przemyśla. Podczas spotkania we Lwowie rozmawiano na temat kwestii związanych z przekazaniem Polakom siedziby dla Domu Polskiego we Lwowie.
Wizyta na Ukrainie była również okazją do rozmów z jednym z ukraińskich przedsiębiorców, zainteresowanych inwestowaniem w Polsce. To spotkanie jest pierwszym pozytywnym akcentem niedawno podpisanego porozumienia pomiędzy Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą i Samorządem Przemyśla. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

 


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl