2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl-Gmina przyjazna rodzinie

W dniu 13 października br. w Krakowie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”, którą - jak już informowaliśmy - wsparł Prezydent Miasta Przemyśla wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przybyłych gości przywitał prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. W słowie wstępnym zwrócił uwagę na szczególną rolę samorządowców w prowadzeniu działań profilaktycznych. Prezydent Krakowa podkreślił, że działania te muszą brać pod uwagę wspieranie rodziny jako najlepszego środowiska profilaktycznego. „Młodzież potrzebuje wsparcia i dobrych przykładów, dlatego inwestujmy w rodzinę” - mówił prof. Majchrowski.

W programie konferencji znalazły się również wystąpienia:

- Macieja Zdziarskiego, prezesa Krakowskiej Akademii Profilaktyki., który wyjaśniał  „Dlaczego pokazujemy uśmiechnięte rodziny zamiast przekreślonych kieliszków?”

- Katarzyny Łukowskiej – wicedyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która mówiła o „Miejscu rodziny w integralnej profilaktyce zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży”.

- ks. Andrzeja Augustyńskiego, prezesa Stowarzyszenia "u Siemachy" i Pełnomocnika Prezydenta Krakowa ds. Młodzieży, który poruszył temat „Jak realizować profilaktykę, która zajmuje się ludźmi nie substancjami?"

Ważnym punktem konferencji, było wręczenie certyfikatu Gmina Przyjazna Rodzinie, który w imieniu Roberta Chomy, Prezydenta Miasta Przemyśla odebrała Irena Janion, Kierownik Referatu Spraw Społecznych.

 

JPGCertyfikat

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl