5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jesienna akcja bezpłatnych badań słuchu

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolic na bezpłatne badania słuchu. Z badań i konsultacji prowadzonych przez pracowników firmy Słuchmed będzie można skorzystać już 24 października na Rynku Starego Miasta w godz. 9-15. W Przemyślu badania w ramach naszej akcji objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

W godzinach od 9.00 do 15.00 do dyspozycji mieszkańców kierujemy naszych specjalistów i odpowiednio przystosowany pojazd, wyposażony w audiometr – urządzenie do badania słuchu. Badanie trwa kilka minut. Specjalista Słuchmed sprawdza, czy przewody słuchowe są drożne. Następnie przystępuje do właściwego badania, które polega na tym, że pacjent wygodnie siedzi z założonymi na uszy słuchawkami, słucha dźwięków o różnej częstotliwości i o różnym natężeniu i za pomocą przycisku reaguje, gdy usłyszy dźwięk. Wyniki badania zapisywane są w postaci audiogramu, który specjalista omawia: informuje jaki jest słuch w lewym, a jaki w prawym uchu oraz zaleca dalsze postępowanie, np. kolejne badanie, wizytę u lekarza itp.
Każdy, komu wydaje się, że inni mówią niewyraźnie; kto nie słyszysz dzwonka do drzwi lub coraz głośniej słucha radia i ogląda TV; każdy, komu zdarza się, że nie słyszy telefonu komórkowego – powinien niezwłocznie sprawdzić swój słuch. Badanie umożliwia wykrycie ubytków słuchu, a akustycy Słuchmed podpowiedzą dodatkowo w jaki sposób poprawić komfort słyszenia, gdzie i w jaki sposób otrzymać niezbędną pomoc oraz ewentualnie pomogą w doborze nowoczesnych aparatów słuchowych.
Lekarze specjaliści od dawna alarmują, że każda osoba, która przekroczyła 35 rok życia powinna profilaktycznie zbadać swój słuch, gdyż już w tym wieku mogą pojawić się pierwsze ubytki słuchu. Nieleczony niedosłuch pogłębia się latami, w sposób często niezauważalny, powodując wiele negatywnych skutków w życiu osoby niedosłyszącej.
Akcję bezpłatnych badań słuchu firma Słuchmed kieruje do mieszkańców kilkudziesięciu miejscowości Lubelszczyzny i Podkarpacia w okresie wrzesień-październik 2010 w związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 20-lecia istnienia firmy.
W pierwszym etapie akcji specjaliści akustycy Słuchmed spotkali się już z mieszkańcami Dęblina, Lublina, Puław, Janowa Lubelskiego, Kraśnika, Poniatowej, Annopola, Opola Lubelskiego, Świdnika, Piask, Łęcznej, Parczewa, Lubartowa oraz Ryk. W drugim etapie akcji odwiedzamy mieszkańców: Biłgoraja, Tarnogrodu, Radzynia Podlaskeigo, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Chełma, Włodawy, Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lub., Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Krasnegostawu i Krasnobrodu. Do chwili obecnej z akcji skorzystało kilka tysięcy osób.
Teraz na bezpłatne badania słuchu zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega, Stalowej Woli, Sandomierza, Ropczyc, Dębicy, Rzeszowa, Jarosławia, Lubaczowa, Przemyśla oraz Krosna.

Więcej informacji o samej akcji można uzyskać u p. Teresy Sączawy – Menadżera Regionalnego Słuchmed tel. 601-807-453 oraz w oddziale Słuchmed w Przemyślu ul. Sportowej 4 tel. 16 676 00 65.

 

źródło: ACS SŁUCHMED Sp. z o.o. i Wspólnicy - Sp.kom.

www.sluchmed.pl


JPGBezpłatne badania słuchu na Placu Litewskim w Lublinie (112,23KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 15-10-2010 15:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 25-01-2011 13:31