2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Jedności Niemiec

W dniu 5 października br. Leszek Krzywoń Prezes Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Jedności Niemiec. Organizatorem uroczystości był dr Heine Paters Konsul Generalny Republiki Fedralnej Niemiec wraz z małżonką. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec Adama Gajdka.
Święto to upamiętnia historyczną datę zjednoczenia Niemiec, które miało miejsce 3 października 1990 roku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele delegacji Kraju Saary, w składzie: Stephan Toscani - Minister Spraw Wewnętrznych i Europejskich Rządu Krajowego Saary, Joachim Kiefaber - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Nauki, Clemens Lindemann - Starosta Okręgu Saarpfalz, a także m. in. Hans Bollinger - szef Ośrodka Edukacji Ekologicznej dla Młodzieży "Spohns Haus". Uroczyste spotkanie okolicznościowe odbyło się w „Nowym Dworze” w Świlczy k. Rzeszowa.
Miasto Przemyśl w roku bieżącym obchodzi 17 - lecie doskonałej współpracy z partnerskim miastem niemieckim – Paderborn. Życzenia na ręce Konsula przesłał Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla: „W tym szczególnym dla nas wszystkich dniu, pragnę więc złożyć na ręce Pana Konsula życzenia, aby wszyscy zgromadzeni, jak najpełniej przeżywali to wydarzenie. W swoim i mieszkańców Przemyśla imieniu gratuluję dotychczasowych osiągnięć i wyrażam przekonanie, że najbliższe lata przyniosą wiele kolejnych sukcesów z których będziemy - Niemcy i Polacy - mogli cieszyć się wspólnie”.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl