9.8 °C
×

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce - Zielona Góra

W dniach 23-25lipca w Zielonej Górze odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce w kategorii juniora młodszego /rocznik 93 - 94/ na którą zakwalifikowało się czterech zawodników UKS "Tempo 5 POSiR". Zawody rozegrano w trudnych warunkach atmosferycznych a niska temperatura i intensywne opady deszczu nie pozwalały młodym lekkoatletom na uzyskiwanie rekordowych rezultatów. Bardzo dobrze w biegu na 800m zaprezentowała się Weronika Wyka, która z czwartym czasem eliminacji weszła do finału a w nim po zaciętej walce ze starszymi o rok konkurentkami zajęła miejsce tuż za podium. Podkreślić należy, że Weronika w ostatnich miesiącach zmagała się z kontuzją i nie mogła trenować z pełnym obciążeniem co z pewnością miało wpływ na jej dyspozycję.
Pozostali nasi zawodnicy osiągnęli następujące wyniki:
Lech Podhalicz /94/ zakwalifikował się na 200m do finału B i zajął w nim siódme miejsce z wynikiem znacznie odbiegającym od jego rekordu życiowego, a Jakub Rybiałek uplasował się na dwudziestym miejscu w młocie i w trudnych warunkach nie zaliczył żadnego z trzech rzutów w dysku. Należący do faworytów skoku wzwyż Karol Zawada /rek. życ. 198cm/ nie wytrzymał presji i po trzech nieudanych próbach na wysokości 180cm odpadł z rywalizacji.

Źródło: Krzysztof Sugier